ABA LIGA: Sjajni Aranitović nedovoljan Partizanu, crno-bele srušili Radivojević i Radenović

10.10.2015. 18:59 21:07
Duel Vuka Radivojevića i Adina Vrapca u meču Igokea - Partizan
Duel Vuka Radivojevića i Adina Vrapca u meču Igokea - Partizan / Izvor: Foto: abaliga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Tim Petra Božića imao prednost tokom najvećeg dela meča, ali poražen treći put u sezoni zahvaljujući nekadašnjim košarkašima "večitog rivala".

Košarkaši Partizana zabeležili su treći poraz u ABA ligi, pošto su na gostovanju Igokei u Laktašima poraženi rezultatom 71:64 (11:13, 21:25, 21:12, 18:14).

Crno-beli imali su prednost tokom najvećeg dela meča, najviše zahvaljujući boljem šutu za tri poena u tom delu meča, ali je domaćin u Laktašima serijom 9-0 u završnici trećeg i početkom poslednjeg perioda uspeo da preokrene, povede i zahvaljujući odličnim partijama nekadašnjih košarkaša Crvene zvezde, Vuka Radivojevića (12p, 7sk, 7as) i Ivana Radenovića (12p, 6sk), stigne do treće pobede u ligi. U ekipi Petra Božića izvanredan je bio mladi Petar Aranitović koji je zabeležio čak 24 poena (za tri poena 5/9), podršku je donekle imao u Božu Đumiću (11p) i Aleksandru Cvetkoviću (10p), ali je to bilo nedovoljno za drugi trijumf u sezoni, budući da su svi ostali košarkaši crno-belih zajedno postigli 19 poena.

Duela Miloša Komatine i Koste Perovića u meču Igokea - partizan
Duela Miloša Komatine i Koste Perovića u meču Igokea - partizan / Izvor: Foto: abaliga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Partizan sredinom drugog dela vezuje dve trojke preko Cvetkovića i Aranitovića i nedugo potom stiže do plus 10 (26:36). Mladi košarkaš bio je izuzetno raspoložen za igru, zabeležio je čak 14 poena u prvih 20 minuta i bio najzaslužniji što su crno-beli na odmor otišli sa šest poena prednosti (38:32).

Dobro Partizan kreće i u nastavku, sve do sredine trećeg perioda kada domaći hvataju potpun priključak, prave mini seriju 7-1 i dolaze na samo dva poena zaostatka (46:48) u 28. minutu. Usledio je period veoma izjednačene igre, da bi u poslednjem minutu posle jednog duela Koste Perovića i Nemanje Todorovića, trener domaćina Željko Lukajić žučno reagovao i dobio dve vezane tehničke greške , odnosno isključenje.

Taj momenat bio je prilika za Partizan da se odlepi, ali gosti to nisu iskoristili,. Naprotiv, zahvaljujući raspoloženom Aleksandru Ćapinu domaći prave seriju 9-0 i preuzimaju prednost (55:50). Sve do sredine poslednje četvrtine Igokea čuva prednost od pet poena, ali tada fenomenalni Aranitović postiže trojku sa osam metara na isteku napada i čuva priključak.

Ušlo se u egal završnicu u kojoj su iskusni Radenović i Radivojević bili najzaslužniji za prednost od osam poena do koje je ekipa iz Aleksandrovca stigla trojkom Radivojevića minut i 12 sekundi pre kraja (66:58), što je bilo nenadoknadivo u završnici.

Cibona - Union Olimpija 75:79

TABELA: Crvena zvezda 4-0, Budućnost 3-1, Cedevita 3-1, Igokea 3-1, Olimpija 2-2, Mega Leks 2-2, Sutjeska 2-2, Krka 2-2, Tajfun 2-2, MZT 1-3, Partizan 1-3, Cibona 1-3, Zadar 1-3, Metalac 1-3.