АБА ЛИГА: Сјајни Аранитовић недовољан Партизану, црно-беле срушили Радивојевић и Раденовић

10.10.2015. 18:59 21:07
Duel Vuka Radivojevića i Adina Vrapca u meču Igokea - Partizan
Дуел Вука Радивојевића и Адина Врапца у мечу Игокеа - Партизан / Извор: Фото: abaliga.com/Igokea/Nenad Вуруна

Тим Петра Божића имао предност током највећег дела меча, али поражен трећи пут у сезони захваљујући некадашњим кошаркашима "вечитог ривала".

Кошаркаши Партизана забележили су трећи пораз у АБА лиги, пошто су на гостовању Игокеи у Лакташима поражени резултатом 71:64 (11:13, 21:25, 21:12, 18:14).

Црно-бели имали су предност током највећег дела меча, највише захваљујући бољем шуту за три поена у том делу меча, али је домаћин у Лакташима серијом 9-0 у завршници трећег и почетком последњег периода успео да преокрене, поведе и захваљујући одличним партијама некадашњих кошаркаша Црвене звезде, Вука Радивојевића (12п, 7ск, 7ас) и Ивана Раденовића (12п, 6ск), стигне до треће победе у лиги. У екипи Петра Божића изванредан је био млади Петар Аранитовић који је забележио чак 24 поена (за три поена 5/9), подршку је донекле имао у Божу Ђумићу (11п) и Александру Цветковићу (10п), али је то било недовољно за други тријумф у сезони, будући да су сви остали кошаркаши црно-белих заједно постигли 19 поена.

Duela Miloša Komatine i Koste Perovića u meču Igokea - partizan
Дуела Милоша Коматине и Косте Перовића у мечу Игокеа - партизан / Извор: Фото: abaliga.com/Igokea/Nenad Вуруна

Партизан средином другог дела везује две тројке преко Цветковића и Аранитовића и недуго потом стиже до плус 10 (26:36). Млади кошаркаш био је изузетно расположен за игру, забележио је чак 14 поена у првих 20 минута и био најзаслужнији што су црно-бели на одмор отишли са шест поена предности (38:32).

Добро Партизан креће и у наставку, све до средине трећег периода када домаћи хватају потпун прикључак, праве мини серију 7-1 и долазе на само два поена заостатка (46:48) у 28. минуту. Уследио је период веома изједначене игре, да би у последњем минуту после једног дуела Косте Перовића и Немање Тодоровића, тренер домаћина Жељко Лукајић жучно реаговао и добио две везане техничке грешке , односно искључење.

Тај моменат био је прилика за Партизан да се одлепи, али гости то нису искористили,. Напротив, захваљујући расположеном Александру Ћапину домаћи праве серију 9-0 и преузимају предност (55:50). Све до средине последње четвртине Игокеа чува предност од пет поена, али тада феноменални Аранитовић постиже тројку са осам метара на истеку напада и чува прикључак.

Ушло се у егал завршницу у којој су искусни Раденовић и Радивојевић били најзаслужнији за предност од осам поена до које је екипа из Александровца стигла тројком Радивојевића минут и 12 секунди пре краја (66:58), што је било ненадокнадиво у завршници.

Цибона - Унион Олимпија 75:79

ТАБЕЛА: Црвена звезда 4-0, Будућност 3-1, Цедевита 3-1, Игокеа 3-1, Олимпија 2-2, Мега Лекс 2-2, Сутјеска 2-2, Крка 2-2, Тајфун 2-2, МЗТ 1-3, Партизан 1-3, Цибона 1-3, Задар 1-3, Металац 1-3.