ATP RIM: Nišikori naljutio Noleta, pa zamalo dobio "krompirić"!

15.05.2015. 18:06
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Najbolji teniser sveta plasirao se u polufinale turnira u Večnom gradu.

Novak Đoković je treći polufinalista ATP turnira serije 1000 u Rimu, pošto je u dva seta savladao Japanca Keja Nišikorija (6:3, 3:6, 6:1) posle jednog časa i 48 minuta igre. Naredni protivnik srpskog tenisera biće Španac David Ferer, koji je bio bolji od Belgijanaca Davida Godina. U drugom polufinalu Rodžer Federer čeka pobednika duela Nadal-Vavrinka.

Za razliku od prethodna dva meča protiv Almagra i Belučija, Novak je znatno bolje počeo duel protiv šestog tenisera sveta, Keja Nišikorija. Svetski reket broj jedan je posle veoma lako osvojenog gema na svoj servis, odmah u narednom iskoristio drugu brejk priliku i poveo sa 2:0. Imao je Đoković finu priliku u šestom gemu da stigne do dva brejka prednosti, ali se Japanac ipak nekako izvukao i tako smanjio na 4:2. Oba tenisera su bila relativno sigurna na svojim servisima, pa je Nole u devetom gemu servirao za vođsvo od 1:0 u setovima. Ipak, to toga je stigao znatno teže nego što se očekivalo. Posle dve greške srpskog tenisera, Japanac stiže do prilike da se vrati u meč, ali potom Novak osvaja četiri uzastopna poena i u svom stilu, posle 47 minuta igre, osvaja prvi deo igre.

U drugom setu, Nišikori je delovao znatno bolje na terenu, što je materijalizovao u šestom gemu i stigao do prvog brejka na meču za vođstvo od 4:2. S obzirom da je Japanac izgubio samo šest poena na svoj servis u drugom delu igre, ne čudi što je 25-godišnji teniser priveo taj period u svoju korist posle svega 34 minuta igre, 3:6.

Kej Nišikori protiv Novaka Đokovića
Kej Nišikori protiv Novaka Đokovića / Izvor: Reuters

Možda i presudni faktor za osvajanje meča, desio se u četvrtom gemu trećeg seta, kada je Novak posle direktnog poena forhendom, izveo svoj prepoznatljivi "urlik", koji mu je evidentno pomogao da se oslobodi sve negativne energije koju je skupio tokom prethodnog seta. Od tog trenutka, Nišikori kao da se ugasio, pa je Novak u šestom ponovo oduzeo servis protivniku, da bi u narednom bez izgubljenog poena stigao do 6:1 i pobede od 2:1 u setovima.