BARAŽ: Pobeda Srbije za oproštaj od Svetskog prvenstva

13.06.2015. 17:55
Jovana Stoiljković
Jovana Stoiljković / Izvor: MN Press

U revanšu su naše rukometašice pobedile Rumuniju u Klužu 28:24 (11:12).

Srpske rukometašice pobedile su Rumuniju u Klužu 28:24 (11:12) u revanšu baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo u Dansku. Ipak, na smotru najboljih rukometašica sveta idu Rumunke koje su u prvom meču pobedile 32:26. To znači da Srpkinje neće biti u prilici da brane srebrnu medalju koju su osvojile pre dve godine u našoj zemlji. Razlog za ovakav ishod je i odluka četiri najbolje rukometašice Andree Lekić, Sanje Damnjanović, Katarine Tomašević i Dragane Cvijić da ne igraju dok je Saša Bošković selektor.

Izabranice Boškovića su zbog toga rasterećeno ušle u meč, jer su posle poraza u prvom meču na svom terenu već bile prežaljene. Od prvog minuta su pokazale da u Kluž nisu došle sa belom zastavom. Vodile su veći deo prvog poluvremena, a u pojedinim momentima i sa dva gola razlike. Ipak, Rumunke su se bolje snašle u finišu i na odmor otišle sa prednošću 12:11.

U nastavku su igru u potpunosti kontrolisale srpske rukometašice koje su za pet minuta napravile seriju 4:0 i povele 15:12. One su do kraja meča zadržale prednost, a u dva navrata je ona iznosila i pet razlike (24:19 u 50. minutu i 28:23 u 59). Kod rezultata 24:19 Jovana Risović je odbranila penal koji je šutirala Bukeski. U narednom napadu je Srbija mogla u potpunosti da anulira prednost Rumunki iz prvog meča, ali Jovana Stoiljković nije zatresla mrežu. Do kraja meča su domaće rukometašice izborile rezultat koji ih u decembru vodi u Dansku.

Najbolje u srpskom timu su bile Stoiljković, Sanja Rajović i Jelena Živković sa po šest golova, dok je Jelena Popović postigla tri. Kao i u prvom meču i sada je najefikasnija u rumunskoj reprezentaciji bila Kristina Neagu sa sedam golova, Bukeski je postigla četiri, a Gajger tri.