БАРАЖ: Победа Србије за опроштај од Светског првенства

13.06.2015. 17:55
Jovana Stoiljković
Јована Стоиљковић / Извор: МН Press

У реваншу су наше рукометашице победиле Румунију у Клужу 28:24 (11:12).

Српске рукометашице победиле су Румунију у Клужу 28:24 (11:12) у реваншу баража за одлазак на Светско првенство у Данску. Ипак, на смотру најбољих рукометашица света иду Румунке које су у првом мечу победиле 32:26. То значи да Српкиње неће бити у прилици да бране сребрну медаљу коју су освојиле пре две године у нашој земљи. Разлог за овакав исход је и одлука четири најбоље рукометашице Андрее Лекић, Сање Дамњановић, Катарине Томашевић и Драгане Цвијић да не играју док је Саша Бошковић селектор.

Изабранице Бошковића су због тога растерећено ушле у меч, јер су после пораза у првом мечу на свом терену већ биле прежаљене. Од првог минута су показале да у Клуж нису дошле са белом заставом. Водиле су већи део првог полувремена, а у појединим моментима и са два гола разлике. Ипак, Румунке су се боље снашле у финишу и на одмор отишле са предношћу 12:11.

У наставку су игру у потпуности контролисале српске рукометашице које су за пет минута направиле серију 4:0 и повеле 15:12. Оне су до краја меча задржале предност, а у два наврата је она износила и пет разлике (24:19 у 50. минуту и 28:23 у 59). Код резултата 24:19 Јована Рисовић је одбранила пенал који је шутирала Букески. У наредном нападу је Србија могла у потпуности да анулира предност Румунки из првог меча, али Јована Стоиљковић није затресла мрежу. До краја меча су домаће рукометашице избориле резултат који их у децембру води у Данску.

Најбоље у српском тиму су биле Стоиљковић, Сања Рајовић и Јелена Живковић са по шест голова, док је Јелена Поповић постигла три. Као и у првом мечу и сада је најефикаснија у румунској репрезентацији била Кристина Неагу са седам голова, Букески је постигла четири, а Гајгер три.