09.10.2014. 22:41
Napadač Crne Gore Mirko Vučinić
Napadač Crne Gore Mirko Vučinić / Izvor: Beta/AP

Lihtenštajn izborio remi u Vaduzu, šampion Evrope poražen u Slovačkoj.

Veče iznenađenja u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Šampion Starog kontinenta Španija poražena ja na gostovanju u Slovačkoj rezultatom 2:1 (1:0), dok je autsajder Lihtenštajn osvojio bod u duelu sa Crnom Gorom, 0:0.

Slovaci su junaci druge runde kvalifikacija. Pogotkom Juraja Kučke u 17. minutu domaćin je poveo i čuvao vođstvo do 83. minuta, kada je rezervista Francisko Alkaser doneo izjednačenje „crvenoj furiji“. Posle samo četiri minuta Miroslav Štoh je glavom realizovao kontranapad za veliko slavlje u Žilini.

Slovaci proslavljaju prvi gol na meču sa Španijom
Slovaci proslavljaju prvi gol na meču sa Španijom / Izvor: Beta/AP

Crna Gora je razočarala u Vaduzu. Izabranici Branka Brnovića nisu uspeli da slome Lihtenštajn i pored 25 šuteva ka golu domaćina i dve pogođene stative.

Makedonija je savladala Luksemburg sa 3:2 (1:2) golom Bašharta Abdurahimija u 92. minutu. Slovenija je osvojila važna tri boda u meču sa Švajcarskom, 1:0 (0:0). Pogodak odluke postigao je Milivoje Novaković iz penala u 79. minutu.

U jednom od derbija večeri Švedska i Rusija su podelili bodove, 1:1 (0:1). Gosti su poveli u ranoj fazi meča golom Aleksnadera Kokorina u 10. minutu. Sebastijan Larson nije uspeo da realizuje penal samo tri minuta kasnije, ali su Šveđani stigli do boda golom Ola Toivonena početkom drugog poluvremena.