117.1527
109.2537

Engleska slavila u derbiju u Bazelu, Španci silni protiv Makedonije

08.09.2014. 20:35 22:55
Dani Velbek slavi prvi pogodak u meču kvalifikacija za EP 2016. protiv Švajcarske / Izvor: Beta/AP

Selekcija "Gordog Albiona" je golovima Danija Velbeka odnela tri boda sa gostovanja Švajcarskoj, dok su uspešan start kvalifikacija posle "mundijalskih brodoloma" imali Španija i Rusija.

Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je selekciju Lihtenštajna u meču prvog kola Grupe G kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj.

"Zbornaja komanda" je u prvom takmičarskom meču od debakla na Mundijalu u Brazilu, stigla do ubedljivog trijumfa, u velikoj meri zahvaljujući gostima iz male alpske države. Fudbaleri ove zemlje postigli su dva autogola na ovom susretu, od kojih prvi već u četvrtom minutu preko Buhela, što je u velikoj meri olakšalo posao izabranicima Fabija Kapela.

U drugom delu susreta i Burgmajer je pogodio svoju mrežu, da bi Kombarov golom iz penala u 54. i Džuba u 65. minutu doneli konačnih 4:0 i prve bodove Rusima na startu kvalifikacija.

Artjem Džuba postiže gol na meču protiv Lihtenštajna u prvom kolu kvalifikacija za EURO 2016. / Izvor: Tanjug

U derbi meču iste grupe Austrija i Švedska su na stadionu "Ernst Hapel" remizirali 1:1. Alaba je već u 7. minutu doveo domaćina u vođstvo sa bele tačke, ali je samo pet minuta kasnije Erkan Zengin doneo izjednačenje Skandinavcima, posle asistencije Zlatana Ibrahimovića.

Španija je bila ubedljiva protiv selekcije Makedonije u Grupi C i trijumfovala rezultatom 4:1. "Crvena furija" je lečenje mundijalskih rana počela sjajno, jer je već posle sedamnaest minuta imala dva gola prednosti pogotcima Ramosa sa bele tačke i Paka. Makedonce je u igru vratio Ibraimi iz jedanaesterca u 28. minutu. Ipak, u trećem minutu nadoknade prvog dela Buskets je praktično rešio pitanje pobednika, da bi u nastavku David Silva i Pedro Rodrigez zapečatili sudbinu naših južnih suseda golovima u 50, odnosno, 91. minutu.

Buskets i Fabregas slave pogodak na meču kvalifikacija za EP 2016. protiv Makedonije / Izvor: Beta/AP

Malo je falilo da Luksemburg potpuno iznenadi Belorusiju, ali su gosti u završnici odneli jedan bod golom Drahuna. Što oni nisu uspeli, pošlo je za rukom Slovačkoj koja je na olimpijskom stadionu u Kijevu osvojila sva tri boda golom Maka već u 17. minutu igre.

U derbi meču drugog dana kvalifikacija Švajcarska je na "Sent Jakob parku" dočekala još jednog brodolomnika sa minulog svetskog prvenstva, selekciju Engleske. U prvom meču nakon povlačenja Džerarda i Lamparda iz selekcije "Gordog Albiona", Englezi su golovima Danija Velbeka u 59. i petom minutu nadoknade, rezultatom 2:0 stigli do izuzetno vredna tri boda na vrućem gostovanju u Bazelu.

Vejn Runi u prvom meču kao kapiten "Gordog Albiona", protiv Švajcarske u prvom kolu kvalifikacija za EP 2016. / Izvor: Beta/AP

Rezultate nedeljnih mečeva možete pogledati OVDE.