BUNDESLIGA: Novi kiks Dortmunda, odlični Leverkuzen i Hanover

24.09.2014. 22:03
Fudbaler Štutgarta Danijel Didavi
Fudbaler Štutgarta Danijel Didavi / Izvor: Beta/AP
Borusija remizirala sa Štutgartom 2:2, Subotić i Jojić igrali 90 minuta.

Dortmundska Borusija gubi korak za Bajernom. „Milioneri“ su u petom kolu Bundeslige zabeležili već treći kiks i za liderom iz Bavarske zaostaju četiri boda. Bod iz Rura odneo je Štutgart, 2:2 (0:0).

Štutgart je stigao do drugog boda na teškom gostovanju. Danijel Didavije tresao je mrežu domaćina u 48 i 68. minutu, ali ni 2:0 nije bilo dovoljno gostima za prvu pobedu u šampionatu. Pjer-Emerik Aubamejnag je smanjio minus pet minuta po drugom pogotku „švaba“, dok je Ćiro Imobile doneo bod „milionerima“ u 86. minutu.

U timu Borusije svih 90 minuta odigrali su Neven Subotić i Miloš Jojić, a Filip Kostić je ispratio meč sa klupe za rezervne igrače.

Napadač Bajera Štefan Kisling
Napadač Bajera Štefan Kisling / Izvor: Beta/AP

Za razliku od Dortmunda, Bajer iz Leverkuzena je opravdao ulogu favorita u meču sa Augzburgom, 1:0 (1:0). „Aspirindžije“ su prvi pratilac lidera Bajerna sa 10 bodova. U stopu ih prati sjajni Hanover, koji je minimalnim rezultatom nadigrao Keln sa 1:0 (1:0).