БУНДЕСЛИГА: Нови кикс Дортмунда, одлични Леверкузен и Хановер

24.09.2014. 22:03
Fudbaler Štutgarta Danijel Didavi
Фудбалер Штутгарта Данијел Дидави / Извор: Бета/АП

Борусија ремизирала са Штутгартом 2:2, Суботић и Јојић играли 90 минута.

Дортмундска Борусија губи корак за Бајерном. „Милионери“ су у петом колу Бундеслиге забележили већ трећи кикс и за лидером из Баварске заостају четири бода. Бод из Рура однео је Штутгарт, 2:2 (0:0).

Штутгарт је стигао до другог бода на тешком гостовању. Данијел Дидавије тресао је мрежу домаћина у 48 и 68. минуту, али ни 2:0 није било довољно гостима за прву победу у шампионату. Пјер-Емерик Аубамејнаг је смањио минус пет минута по другом поготку „шваба“, док је Ћиро Имобиле донео бод „милионерима“ у 86. минуту.

У тиму Борусије свих 90 минута одиграли су Невен Суботић и Милош Јојић, а Филип Костић је испратио меч са клупе за резервне играче.

Napadač Bajera Štefan Kisling
Нападач Бајера Штефан Кислинг / Извор: Бета/АП

За разлику од Дортмунда, Бајер из Леверкузена је оправдао улогу фаворита у мечу са Аугзбургом, 1:0 (1:0). „Аспиринџије“ су први пратилац лидера Бајерна са 10 бодова. У стопу их прати сјајни Хановер, који је минималним резултатом надиграо Келн са 1:0 (1:0).