26.04.2024.
117.1527
109.2537

ČUDO NEVIĐENO: Golman na centru glumio trećeg beka, Japanac nije hteo da postigne gol! (VIDEO)

01.04.2015. 18:29
Japanski fudbaler Gaku Šibazaki lobuje istrčalog golmana Uzbekistana
Japanski fudbaler Gaku Šibazaki lobuje istrčalog golmana Uzbekistana / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/SportforAll

U duelu Japana i Uzbekistana viđeno je nekoliko neobičnih momenata.

Fudbalska reprezentacija Japana deklasirala je Uzbekistan u prijateljskom meču u Tokiju rezultatom 5:1. Utakmica je obilovala neobičnim momentima među kojima je svakako najinteresantniji onaj iz 80. minuta kada je kontru ekipe Vahida Halilhodžića pokušao da prekine golman Uzbeka Akbar Turaev, a umesto toga "poleteo" u prazno, što je iskoristio Gaku Šibazaki i sa gotovo polovine igrališta poslao loptu u nebranjenu mrežu. Posebno lep detalj, međutim, bio je činjenica da njegov saigrač Šinđi Okazaki nije hteo da potvrdi gol, rizukujući povredu posle starta protivnika, već je loptu gradio dok nije ušla u mrežu. Samurajski.

Ovo nije bila jedina neobična scena u susretu ove dve selekcije. Japanci su meč "otvorili" fantastičnim golom Tošihira Aojame u 7. minutu. Međutim, ono što je neverovatnije od toga je neregularno izveden korner koji mu je prethodio, a u kojem je Takaši Inui loptu namestio dvadesetak centimetara ispred linije koja obeležava korner, na šta glavni sudija meča nije reagovao.

Sjajna timska igra Japanaca samo jedan je od primera dobre saradnje, pošto su i mladi reprezentativci Engleske izveli fenomenalnu dvominutnu akciju protiv vršnjaka iz Nemačke, a taj gol možete videti OVDE.