ЧУДО НЕВИЂЕНО: Голман на центру глумио трећег бека, Јапанац није хтео да постигне гол! (ВИДЕО)

01.04.2015. 18:29
Japanski fudbaler Gaku Šibazaki lobuje istrčalog golmana Uzbekistana
Јапански фудбалер Гаку Шибазаки лобује истрчалог голмана Узбекистана / Извор: Фото: Youtube Printscreen/SportforAll

У дуелу Јапана и Узбекистана виђено је неколико необичних момената.

Фудбалска репрезентација Јапана декласирала је Узбекистан у пријатељском мечу у Токију резултатом 5:1. Утакмица је обиловала необичним моментима међу којима је свакако најинтересантнији онај из 80. минута када је контру екипе Вахида Халилхоџића покушао да прекине голман Узбека Акбар Тураев, а уместо тога "полетео" у празно, што је искористио Гаку Шибазаки и са готово половине игралишта послао лопту у небрањену мрежу. Посебно леп детаљ, међутим, био је чињеница да његов саиграч Шинђи Оказаки није хтео да потврди гол, ризукујући повреду после старта противника, већ је лопту градио док није ушла у мрежу. Самурајски.

Ово није била једина необична сцена у сусрету ове две селекције. Јапанци су меч "отворили" фантастичним голом Тошихира Аојаме у 7. минуту. Међутим, оно што је невероватније од тога је нерегуларно изведен корнер који му је претходио, а у којем је Такаши Инуи лопту наместио двадесетак центиметара испред линије која обележава корнер, на шта главни судија меча није реаговао.

Сјајна тимска игра Јапанаца само један је од примера добре сарадње, пошто су и млади репрезентативци Енглеске извели феноменалну двоминутну акцију против вршњака из Немачке, а тај гол можете видети ОВДЕ.