23.01.2015. 18:05
Danko Lazović u meču sa Dinamom iz Moskve
Danko Lazović u meču sa Dinamom iz Moskve / Izvor: Foto: fkpartizan.rs

Crno-beli su pretrpeli poraz (4:1) u prvom kontrolnom meču.

Fudbaleri Partizana pretrpeli su poraz u prvom kontrolnom meču koji su odigrali na pripremama u Antaliji. Izabranici Marka Nikolića su sa 4:1 poraženi od Dinama iz Moskve. Razlika u kvalitetu bila je uočljiva od prvog do poslednjeg minuta susreta.

Ekipa iz Moskve povela je već u 4. minutu kada je omaleni Valbuena iskoristio odličan centaršut i matirao Lukača. Desetak minuta kasnije dobar centaršut iskoristio je i Kokorin koji je nadvisio odbranu crno-belih i glavom poslao loptu u mrežu postavivši rezultat kojim se otišlo na odmor. Neposredno pred pauzu izabranici Marka Nikolića imali su sjajne šanse da stignu do gola. Prvo je Drinčić zapretio iz slobodnog udarca, ali je golman Moskovljana izbacio loptu u korner posle kog je Kojić bio najviši u skoku, ali je sa svega pet metara poslao loptu preko gola.

Nikola Kojić u meču sa Dinamom iz Moskve
Nikola Kojić u meču sa Dinamom iz Moskve / Izvor: Foto: fkpartizan.rs

U nastavku meča, na teren su izašli znatno izmenjeni timovi, ali su igrači Dinama ponovo prvi stigli do gola. Ovoga puta loptu je u mrežu crno-belih poslao Zobnin. Svega nekoliko minuta kasnije, crno-beli su konačno postigli pogodak. Sa bele tačke bio je neumoljiv povratnik Stefan Babović koji je "bocnuo" golmana i poslao loptu u mrežu. Konačan rezultat susreta postavio je Kuranji pogotkom iz penala u 80. minutu susreta.

Strelci: Valbuena 4′, Kokorin 14′, Zobnin 69′, Babović 75′ (11 m), Kuranji 81′ (11 m).

PARTIZAN: Lukač, Pauljević, Petrović Nemanja, Stevanović, Ćirković, Drinčić, Brašanac, Živković, Luka, Lazović, Kojić. Igrali su još: Živković Živko, Marinković, Volkov, Ilić Branko, Petrović Ivan, Marković, Babović, Ilić Saša, Grbić, Ninković, Šaponjić.

DINAMO: Šunin, Kozlov, Samba, Duglas Teišeira, Bjutner,  Jonov, Denisov, Žirkov, Kokorin, Valbuena, Vankier. Igrali su još: Džudžak, Jusupov, Tašaev, Zobnin, Katrič, Obolskij, Kuranji, Berezovksi, Gabulov, Danilkin, Jarmolicki, Rotenberg.