23.01.2015. 18:05
Danko Lazović u meču sa Dinamom iz Moskve
Данко Лазовић у мечу са Динамом из Москве / Извор: Фото: fkpartizan.rs

Црно-бели су претрпели пораз (4:1) у првом контролном мечу.

Фудбалери Партизана претрпели су пораз у првом контролном мечу који су одиграли на припремама у Анталији. Изабраници Марка Николића су са 4:1 поражени од Динама из Москве. Разлика у квалитету била је уочљива од првог до последњег минута сусрета.

Екипа из Москве повела је већ у 4. минуту када је омалени Валбуена искористио одличан центаршут и матирао Лукача. Десетак минута касније добар центаршут искористио је и Кокорин који је надвисио одбрану црно-белих и главом послао лопту у мрежу поставивши резултат којим се отишло на одмор. Непосредно пред паузу изабраници Марка Николића имали су сјајне шансе да стигну до гола. Прво је Дринчић запретио из слободног ударца, али је голман Московљана избацио лопту у корнер после ког је Којић био највиши у скоку, али је са свега пет метара послао лопту преко гола.

Nikola Kojić u meču sa Dinamom iz Moskve
Никола Којић у мечу са Динамом из Москве / Извор: Фото: fkpartizan.rs

У наставку меча, на терен су изашли знатно измењени тимови, али су играчи Динама поново први стигли до гола. Овога пута лопту је у мрежу црно-белих послао Зобнин. Свега неколико минута касније, црно-бели су коначно постигли погодак. Са беле тачке био је неумољив повратник Стефан Бабовић који је "боцнуо" голмана и послао лопту у мрежу. Коначан резултат сусрета поставио је Курањи поготком из пенала у 80. минуту сусрета.

Стрелци: Валбуена 4′, Кокорин 14′, Зобнин 69′, Бабовић 75′ (11 м), Курањи 81′ (11 м).

ПАРТИЗАН: Лукач, Пауљевић, Петровић Немања, Стевановић, Ћирковић, Дринчић, Брашанац, Живковић, Лука, Лазовић, Којић. Играли су још: Живковић Живко, Маринковић, Волков, Илић Бранко, Петровић Иван, Марковић, Бабовић, Илић Саша, Грбић, Нинковић, Шапоњић.

ДИНАМО: Шунин, Козлов, Самба, Дуглас Теишеира, Бјутнер,  Јонов, Денисов, Жирков, Кокорин, Валбуена, Ванкиер. Играли су још: Џуџак, Јусупов, Ташаев, Зобнин, Катрич, Оболскиј, Курањи, Березовкси, Габулов, Данилкин, Јармолицки, Ротенберг.