EK: Partizan prokockao pobedu u Jerusalimu

29.10.2014. 18:45
Košarkaš Partizana Luka Bogdanović
Košarkaš Partizana Luka Bogdanović / Izvor: MN Press

Hapoel bolji od crno-belih, iako su Beograđani imali 10 poena prednosti uoči poslednje četvrtine.

Partizan je poražen i u trećem kolu E grupe Evrokupa, iako je bio blizu trijumfa u Jerusalimu,. Crno-beli su uoči poslednjih 10 minuta meča sa Hapoelom imali upravo 10 poena prednosti, ali nisu uspeli da u neizvesnoj završnici sačuvaju koncentraciju i uspešno privedu meč kraju, 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13.

Zahvaljujući raspucanim Luki Bogdanoviću, Edu Muriču i Mihajlu Andriću, Partizan je u većem delu meča kontrolisao rezultat. Međutim, u poslednja dva minuta Hapoel je zahvaljujući Amerikancima Džonsu, Rajtu i Kičenu preokrenuo rezultat.

Crno-beli su imali u džepu produžetak posle zakucavanja Gagića, ali je Kičen poentirao u poslednjoj sekundi zahvaljujući vrlo lošoj odbrani gostiju.

Dešavanja iz "Pais arene" mogli ste  da pratite uživo na srbijadanas.com.

Hapoel Jerusalim – Partizan 82:79

DVORANA: Pais arena.

GLEDALACA: 3. 000.

SUDIJE: Kontas (Grčka), Zemblicki (Poljska), Putenko (Rusija).

HAPOEL: Gafni 7 Majan, Arijel, Kičen 11, Elijahu 22 (6 sk), Džons 13, Halperin 12 (7 as), Timor, Gur Arije, Rajt 2, Grin 2, Smit 13 86 sk, 4 ol).

PARTIZAN: Tepić 9 (8 as), Murić 21 (7 sk), Marinković 3, Dalo, Milutinov 2, Gagić 14, Andrić 12 ( 6as), Milutinović 2, Glišić, Bezbradica, Bogdanović 16 (4 sk, 5/9 za tri), Šalić.

4/4

Razigrali su se Kičen i Džons u poslednjoj četvrtini, Hapoel se približio na 63:69. Posle poena Smita i Kičena sa linije penala, domaćin je potpuno uhvatio priključak, 67:69.

Poenima Elijahua Hapoel je izjednačio, 71:71. Nova trojka Bogdanovića, 71:74. Smit je smanjio na 73:74, a onda je i Murić postigao trojku, 73:77.  Elijahu je prepolovio prednost gostiju, 75:77.

Džons je precizan sa linije slobodnih bacanja, 77:77, 39. minut.

Posle sumnjivo dosuđene lopte za domaćina, Smit je stao na liniju penala i pogodio oba puta, domaćin vodi 79:77. Poslednji napad crno-belih, zakucavanje Gagića na asistenciju Tepića., 79:79. Pet sekundi do kraja.

Neverovatno, dva stota dela sekunde do kraja meča Kičen je poentirao iz prodora kroz srce reketa, uz faul i pogođeno dodatno slobodno bacanje, 82:79.

3/4

Smit je sa pet poena na početku drugog poluvremena inicirao seriju domaćina 7:0. Sredinom treće deonice Hapoel je stigao do vođstva, 56:52.

Crno-beli ponovo vode. Murić je vezao pet poena, precizan je bio i Gagić, 56:59. Murić je nezadrživ u ovim trenucima, 15 poena reprezentativca Slovenije, 56:63 u 30. minutu.

Sa zvukom sirene novu trojku je postigao Andrić, 56:66 pred poslednju četvrtinu.

2/4

Luka Bogdanović nastavio je seriju i početkom druge deonice. Postigao je trojku, zatim i dodatno slobodno bacanje, poentirao je i Murić za 26:20 u 12. minutu.

Sjajna partija crno-belih u drugom kvartalu. Andrić je poentirao uz faul Džonsa, a krilo Partizana ubacilo je i dodatno bacanje, 20:29.

Bogdanović je pogodio novu trojku za dvocifrenu prednost gostiju, 22:32 u 13. minutu.

Serija Hapoela 9:0, 31:32. Marinković i Andrić prekinuli su žute minute crno-bvelih. Luka Bogdanović postigao je i četvrtu trojku iz istog broja pokušaja, 33:40 u 17. minutu.

Na tri pogođena bacanja Halperina odgovorio je trojkom Andrić, 38:44 u 19. minutu. Odlični Partizan vodi na poluvremenu sa 46:42.

1/4

Dobar početak Partizana, posle trojke Tepića crno-beli su poveli 7:6 u trećem minutu. Smit, Elijahu i Halšpetrin inicirali su seriju domaćina 6:2, 12:9 u četvrtom minutu.

Osmim poenom Elijahua Hapoel je povećao prednost, 16:11 u šestom minutu. Crno-bel.i su u finišu prve deonice zaigrali odlično, trojkom Bogdanovića Partizan je na prvu pauzu otišao sa plus dva, 20:18.

Evrokup, 3. kolo

E grupa

Hapoel – Partizan 82:79

Krasnij oktjabr – Lijetuvos ritas 63:77

Banvit – Asesoft 81:66

TABELA: Banvit 3-0, Asesoft 2-1, Lijetuvos ritas 2-1, Krasnij oktjabr 1-2, Hapoel 1-2, Partizan 0-3.