ЕК: Партизан прокоцкао победу у Јерусалиму

29.10.2014. 18:45
Košarkaš Partizana Luka Bogdanović
Кошаркаш Партизана Лука Богдановић / Извор: МН Press

Хапоел бољи од црно-белих, иако су Београђани имали 10 поена предности уочи последње четвртине.

Партизан је поражен и у трећем колу Е групе Еврокупа, иако је био близу тријумфа у Јерусалиму,. Црно-бели су уочи последњих 10 минута меча са Хапоелом имали управо 10 поена предности, али нису успели да у неизвесној завршници сачувају концентрацију и успешно приведу меч крају, 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13.

Захваљујући распуцаним Луки Богдановићу, Еду Муричу и Михајлу Андрићу, Партизан је у већем делу меча контролисао резултат. Међутим, у последња два минута Хапоел је захваљујући Американцима Џонсу, Рајту и Кичену преокренуо резултат.

Црно-бели су имали у џепу продужетак после закуцавања Гагића, али је Кичен поентирао у последњој секунди захваљујући врло лошој одбрани гостију.

Дешавања из "Паис арене" могли сте  да пратите уживо на sd.rs.

Хапоел Јерусалим – Партизан 82:79

ДВОРАНА: Паис арена.

ГЛЕДАЛАЦА: 3. 000.

СУДИЈЕ: Контас (Грчка), Земблицки (Пољска), Путенко (Русија).

ХАПОЕЛ: Гафни 7 Мајан, Аријел, Кичен 11, Елијаху 22 (6 ск), Џонс 13, Халперин 12 (7 ас), Тимор, Гур Арије, Рајт 2, Грин 2, Смит 13 86 ск, 4 ол).

ПАРТИЗАН: Тепић 9 (8 ас), Мурић 21 (7 ск), Маринковић 3, Дало, Милутинов 2, Гагић 14, Андрић 12 ( 6ас), Милутиновић 2, Глишић, Безбрадица, Богдановић 16 (4 ск, 5/9 за три), Шалић.

4/4

Разиграли су се Кичен и Џонс у последњој четвртини, Хапоел се приближио на 63:69. После поена Смита и Кичена са линије пенала, домаћин је потпуно ухватио прикључак, 67:69.

Поенима Елијахуа Хапоел је изједначио, 71:71. Нова тројка Богдановића, 71:74. Смит је смањио на 73:74, а онда је и Мурић постигао тројку, 73:77.  Елијаху је преполовио предност гостију, 75:77.

Џонс је прецизан са линије слободних бацања, 77:77, 39. минут.

После сумњиво досуђене лопте за домаћина, Смит је стао на линију пенала и погодио оба пута, домаћин води 79:77. Последњи напад црно-белих, закуцавање Гагића на асистенцију Тепића., 79:79. Пет секунди до краја.

Невероватно, два стота дела секунде до краја меча Кичен је поентирао из продора кроз срце рекета, уз фаул и погођено додатно слободно бацање, 82:79.

3/4

Смит је са пет поена на почетку другог полувремена иницирао серију домаћина 7:0. Средином треће деонице Хапоел је стигао до вођства, 56:52.

Црно-бели поново воде. Мурић је везао пет поена, прецизан је био и Гагић, 56:59. Мурић је незадржив у овим тренуцима, 15 поена репрезентативца Словеније, 56:63 у 30. минуту.

Са звуком сирене нову тројку је постигао Андрић, 56:66 пред последњу четвртину.

2/4

Лука Богдановић наставио је серију и почетком друге деонице. Постигао је тројку, затим и додатно слободно бацање, поентирао је и Мурић за 26:20 у 12. минуту.

Сјајна партија црно-белих у другом кварталу. Андрић је поентирао уз фаул Џонса, а крило Партизана убацило је и додатно бацање, 20:29.

Богдановић је погодио нову тројку за двоцифрену предност гостију, 22:32 у 13. минуту.

Серија Хапоела 9:0, 31:32. Маринковић и Андрић прекинули су жуте минуте црно-бвелих. Лука Богдановић постигао је и четврту тројку из истог броја покушаја, 33:40 у 17. минуту.

На три погођена бацања Халперина одговорио је тројком Андрић, 38:44 у 19. минуту. Одлични Партизан води на полувремену са 46:42.

1/4

Добар почетак Партизана, после тројке Тепића црно-бели су повели 7:6 у трећем минуту. Смит, Елијаху и Халшпетрин иницирали су серију домаћина 6:2, 12:9 у четвртом минуту.

Осмим поеном Елијахуа Хапоел је повећао предност, 16:11 у шестом минуту. Црно-бел.и су у финишу прве деонице заиграли одлично, тројком Богдановића Партизан је на прву паузу отишао са плус два, 20:18.

Еврокуп, 3. коло

Е група

Хапоел – Партизан 82:79

Красниј октјабр – Лијетувос ритас 63:77

Банвит – Асесофт 81:66

ТАБЕЛА: Банвит 3-0, Асесофт 2-1, Лијетувос ритас 2-1, Красниј октјабр 1-2, Хапоел 1-2, Партизан 0-3.