EL KLASIKO: Suarezova magija jača od Ronaldove čarolije!

22.03.2015. 22:56
Fudbaleri Barselone
Fudbaleri Barselone / Izvor: Reuters

Barselona je savladala Real Madrid sa 2:1.

ivot u Španiji staje kada je na programu El Klasiko. I ovoga puta susret Barselone i Real Madrida opravdao je očekivanja, ali su se na kraju susreta ipak radovali navijači domaće ekipe (2:1). Golovima Matijea i Suareza Barsa je upisala novu pobedu, dok je poraz Madriđana uspeo da umanji Ronaldo.

Ovo je bio 170. susret Barselone i Reala.

Od prvog minuta vodila se velika borba, ni jedan od igrača se nije štedeo, igralo se na granici faula. Posle početnog opipavanja pulsa protivnika, Barselona je povela. Igrao se 19. minut kada je Mesi izveo slobodan udarac, a pred golom gostiju iz Madrida najviši u skoku bio je Matije koji je glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Kasiljasa.

Fudbaleri Barselona
Fudbaleri Barselona / Izvor: Reuters

Kristijano Ronaldo postigao je svoj sedmi pogodak na osam mečeva protiv Barselone koliko je do sada odigrao.

Primljeni pogodak nije pokolebao izabranike Karla Anćelotija koji su još odlučnije krenuli ka golu protivnika kako bi što pre stigli do izjednačenja. To im je za nogom pošlo u 31. minutu kada je Modrić poslao loptu do Benzeme koji je petom proigrao Ronalda kome nije bilo teško da je smesti u mrežu. Do odlaska na odmor viđeno je još nekoliko solidnih prilika ali do promene rezultata nije došlo.

Barselona-Real Madrid
Barselona-Real Madrid / Izvor: Beta/AP

Ovom pobedom Barselona se osamila na prvom mestu sa četiri boda više od Reala.

Gde su stali u prvom tu su nastavili i u drugom poluvremenu. S obzirom na to da je na semaforu stajalo 1:1 obe ekipe krenule su na sve ili ništa u želji da što pre stignu do novog pogotka. Svega desetak minuta se igralo u nastavku kada je Barselona ponovo došla do vođstva. Dani Alveš je dugom loptom pronašao Suareza koji je postigao svoj prvenac u El Klasiku.