ЕЛ КЛАСИКО: Суарезова магија јача од Роналдове чаролије!

22.03.2015. 22:56
Fudbaleri Barselone
Фудбалери Барселоне / Извор: Реутерс

Барселона је савладала Реал Мадрид са 2:1.

ивот у Шпанији стаје када је на програму Ел Класико. И овога пута сусрет Барселоне и Реал Мадрида оправдао је очекивања, али су се на крају сусрета ипак радовали навијачи домаће екипе (2:1). Головима Матијеа и Суареза Барса је уписала нову победу, док је пораз Мадриђана успео да умањи Роналдо.

Ово је био 170. сусрет Барселоне и Реала.

Од првог минута водила се велика борба, ни један од играча се није штедео, играло се на граници фаула. После почетног опипавања пулса противника, Барселона је повела. Играо се 19. минут када је Меси извео слободан ударац, а пред голом гостију из Мадрида највиши у скоку био је Матије који је главом послао лопту у мрежу немоћног Касиљаса.

Fudbaleri Barselona
Фудбалери Барселона / Извор: Реутерс

Кристијано Роналдо постигао је свој седми погодак на осам мечева против Барселоне колико је до сада одиграо.

Примљени погодак није поколебао изабранике Карла Анћелотија који су још одлучније кренули ка голу противника како би што пре стигли до изједначења. То им је за ногом пошло у 31. минуту када је Модрић послао лопту до Бенземе који је петом проиграо Роналда коме није било тешко да је смести у мрежу. До одласка на одмор виђено је још неколико солидних прилика али до промене резултата није дошло.

Barselona-Real Madrid
Барселона-Реал Мадрид / Извор: Бета/АП

Овом победом Барселона се осамила на првом месту са четири бода више од Реала.

Где су стали у првом ту су наставили и у другом полувремену. С обзиром на то да је на семафору стајало 1:1 обе екипе кренуле су на све или ништа у жељи да што пре стигну до новог поготка. Свега десетак минута се играло у наставку када је Барселона поново дошла до вођства. Дани Алвеш је дугом лоптом пронашао Суареза који је постигао свој првенац у Ел Класику.