EL ZA JUNIORE: Aranitović promašio produžetke, hrabra Zvezda poklekla u Madridu!

17.05.2015. 13:48
Juniori Crvene zvezde
Juniori Crvene zvezde / Izvor: Foto: kkcrvenazvezda.rs

Košarkaši crveno-belih nisu uspeli da odbrane titulu šampiona Evrope.

Juniori Crvene zvezde nisu uspeli da odbrane titulu prvaka Evrope, pošto su bolji od njih bili košarkaši Real Madrida rezultatom 73:70 (15:22, 24:15, 20:14, 14:19). Izabranici Slobodana Klipe dobro su počeli meč, ali je domaćin serijom 13:2 početkom druge četvrtine uhvatio rezultatski priključak i u uzbudljivoj završnici sačuvao prednost. Košarkaši Zvezde imali su priliku da dođu do produžetka, ali je Aleksanadr Aranitović promašio šut za tri poena. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Žonatan Bareiro sa 19 poena, 15 je postigao Santijago Justa, a poen manje Luka Dončić, koji je zabeležio i 11 skokova i pet asistencija, ali i čak sedam izgubljenih lopti. U timu Zvezde maestralan je bio Aleksandar Aranitović sa 26 poena i šest skokova, a dvocifren učinak imali su Vojislav Stojanović (15p, 12sk) i Boriša Simanić (11p, 11sk).

TOK MEČA:

Zvezda je dosta bolje otvorila finalnu utakmicu u "Barklejkard centru" i povela sa 10:4 i 15:9, ali su Madriđani trojkama Dončića i Andresa poravnali na 15:15. Ipak, posle tajm-auta Slobodana Klipe, crveno-beli su zaigrali mnogo bolje i za svega dva minuta otišli na +7 posle prvih deset minuta (22:15).

U drugoj četvrtiti borba se rasplamsala u potpunosti. Real je drugu deonicu dobio sa 24:15 i na kraju poluvremena završio sa dva poena prednosti ponajviše veoma raspoloženom Luki Dončiću koji je u posle 20 minuta već bio blizu dabl-dabl učinka (10p, 8sk). Poenima Vojislava Stojanovića Zvezda stiže na samo dva poena minusa na 2:33 do kraja treće četvrtine, ali potom sledi serija Reala, koju su predvodili Ndiaje i Barijero. Real pred poslednjih 10 minuta odlazi sa osam poena minusa 59:51.

Aleksandar Aranitović je trojkom na 14 sekundi do kraja smanjio na 71:70, pa je Zvezda bila prinuđena da pravi faul. Ipak, Barijero koristi dva bacanja i vodi Real do +2, da bi posle lošeg auta Nikole Rakićevića, tim Slobodana Klipe izgubio je sve šanse za odbranu titule.

REAL MADRID: Justa 15 (7sk), Fons, Barijero 19, Proleta, De La Rua, Balespin, Ndiaje 6 (11sk), Riko 8, Mulero, Dos Anjos, Dončić 14 (11sk, 5as, 7il), Kate 11 (8sk). Trener: Pako Redondo.

CRVENA ZVEZDA: Ćorović, Kapetanović, Aranitović 26 (6sk, 5ul), Stojanović 15 (12sk, 6as), Radanov 5, Kenić 2, Drljača, Miladinović 7, Popović 2, Simanić 11 (11sk), Rakićević 2, Radović. Trener: Slobodan Klipa.