ЕЛ ЗА ЈУНИОРЕ: Аранитовић промашио продужетке, храбра Звезда поклекла у Мадриду!

17.05.2015. 13:48
Juniori Crvene zvezde
Јуниори Црвене звезде / Извор: Фото: kkcrvenazvezda.rs

Кошаркаши црвено-белих нису успели да одбране титулу шампиона Европе.

Јуниори Црвене звезде нису успели да одбране титулу првака Европе, пошто су бољи од њих били кошаркаши Реал Мадрида резултатом 73:70 (15:22, 24:15, 20:14, 14:19). Изабраници Слободана Клипе добро су почели меч, али је домаћин серијом 13:2 почетком друге четвртине ухватио резултатски прикључак и у узбудљивој завршници сачувао предност. Кошаркаши Звезде имали су прилику да дођу до продужетка, али је Алексанадр Аранитовић промашио шут за три поена. Најефикаснији у победничком тиму био је Жонатан Бареиро са 19 поена, 15 је постигао Сантијаго Јуста, а поен мање Лука Дончић, који је забележио и 11 скокова и пет асистенција, али и чак седам изгубљених лопти. У тиму Звезде маестралан је био Александар Аранитовић са 26 поена и шест скокова, а двоцифрен учинак имали су Војислав Стојановић (15п, 12ск) и Бориша Симанић (11п, 11ск).

ТОК МЕЧА:

Звезда је доста боље отворила финалну утакмицу у "Барклејкард центру" и повела са 10:4 и 15:9, али су Мадриђани тројкама Дончића и Андреса поравнали на 15:15. Ипак, после тајм-аута Слободана Клипе, црвено-бели су заиграли много боље и за свега два минута отишли на 7 после првих десет минута (22:15).

У другој четвртити борба се распламсала у потпуности. Реал је другу деоницу добио са 24:15 и на крају полувремена завршио са два поена предности понајвише веома расположеном Луки Дончићу који је у после 20 минута већ био близу дабл-дабл учинка (10п, 8ск). Поенима Војислава Стојановића Звезда стиже на само два поена минуса на 2:33 до краја треће четвртине, али потом следи серија Реала, коју су предводили Ндиаје и Баријеро. Реал пред последњих 10 минута одлази са осам поена минуса 59:51.

Александар Аранитовић је тројком на 14 секунди до краја смањио на 71:70, па је Звезда била принуђена да прави фаул. Ипак, Баријеро користи два бацања и води Реал до 2, да би после лошег аута Николе Ракићевића, тим Слободана Клипе изгубио је све шансе за одбрану титуле.

РЕАЛ МАДРИД: Јуста 15 (7ск), Фонс, Баријеро 19, Пролета, Де Ла Руа, Балеспин, Ндиаје 6 (11ск), Рико 8, Мулеро, Дос Ањос, Дончић 14 (11ск, 5ас, 7ил), Кате 11 (8ск). Тренер: Пако Редондо.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћоровић, Капетановић, Аранитовић 26 (6ск, 5ул), Стојановић 15 (12ск, 6ас), Раданов 5, Кенић 2, Дрљача, Миладиновић 7, Поповић 2, Симанић 11 (11ск), Ракићевић 2, Радовић. Тренер: Слободан Клипа.