EP KVALIFIKACIJE: Albanci na korak do podviga, Nemci pali u Varšavi

11.10.2014. 21:12
Detalj sa meča Albanija - Danska u kvalifikacijama za EURO 2016.
Detalj sa meča Albanija - Danska u kvalifikacijama za EURO 2016. / Izvor: Beta/AP

Albanija vodila protiv Danske do 81. minuta, ali radost domaćina sprečio Vibe. Poljska šokirala svetskog šampiona pobedom od 2:0 pred 60.000 navijača u Varšavi.

Albanija je bila na pragu drugog podviga i druge uzastopne pobede u kvalifikacijama za EURO 2016. Naš sledeći rival u grupi I vodio je do samog finiša utakmice protiv Danske golom Lenjanija u 38. minutu, a izjednačio je Vibe u 81. minutu.

Tako su Albanci bar malo zaustavljeni, i u Beograd ne dolaze sa planiranih šest bodova, pa "orlovi" u slučaju pobede imaju šansu da ih preteknu na tabeli. U vsakom slučaju, izabranike Dika Advokata čeka veoma teška utakmica sa žilavim rivalom, koji je već šokirao Portugalce na njihovom terenu.

Detalj sa meča Poljska - Nemačka u kvalifikacijama za EURO 2016.
Detalj sa meča Poljska - Nemačka u kvalifikacijama za EURO 2016. / Izvor: Beta/AP

Poljska noćas slavi, Poljaci su u transu. Pala je velika Nemačka, svetski fudbalski šampion zaustavljen je u kvalifikacijama u Varšavi. Domaćin je pobedio sa 2:0 i Poljake izbacio na prvo mesto grupe D.

Više od 60.000 gelalaca pozdravilo je pobedu svog nacionalnog tima nad Nemačkom.

Na "Nacionalnom stadionu" u Varšavi, gradu koji istorijski vezuje dva suseda, u 2. kolu kvalifikacija za EURO 2016: Poljska - Nemačka 2:0 (0:0)!

Bio je to prvi poraz aktuelnih svetskih šampiona u kvalifikacijama još od 17. oktobra 2007. godine, kada su Česi na putu ka EURO 2008 pobedili Nemce u Minhenu rezultatom 0:3.

Goste je načeo napadač Ajaksa, Arkadijuš Milik, u 51. minutu, u trenutku kada su se silna izletanja sa gola konačno obila o glavu Manuelu Nojeru.

Nemci su  kidisali da izjednače, imali su par dobrih šansi za to, ali su mnoge akcije Poljaci prekidali fanatičnim pristupom i trčanjem do iznemoglosti. Takav nastup nagrađen je i drugim golom.

Poljska je prodala staru foru Nemačkoj, izvedena je brza akcija iz auta, Robert Levandovski je asistirao Sebastijanu Mili, a vezista pogodio praznu mrežu u 88. minutu, kada je nestala svaka strepnja kod domaćih navijača. Slavlje je bilo neopisivo.

U Grupi C, Poljska i Irska imaju po šest bodova, Nemačka i Škotska po tri, Gruzija i Gibraltar nula.

Robi Kin
Robi Kin / Izvor: Beta/AP

Fudbalska reprezentacija Irske pobedila je selekciju Gibraltara sa 7:0 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Gibraltaru je ovo bila druga zvanična utakmica u evropskim takmičenjima, a u prvom kolu su izgubili od Poljske takođe sa 7:0. Heroj meča bio je iskusni Robi Kin koji je postigao het-trik za samo 12 minuta.

Škotska je posle poraza od Nemačke zabeležila pobedu, pošto je kod kuće pobedil Gruziju sa 1:0, autogolom Hubutije. Rumunija i Mađarska podelile su bodove, a istim rezultatom završen je i susret u Jerevenu između Srbije i Jermenije.