EP U ATLETICI: Nava i Tomašević bez plasmana u finale!

15.08.2014. 13:35 14:00
Goran Nava, atletičar
Goran Nava, atletičar / Izvor: MN Press

*Plasman u narednu rundu obezbedila su prva četvorica iz obe grupe, uz još šestoricu najbržih po vremenu. *Prvih 12 takmičarki se plasiralo dalje, a naša atletičarka zauzela je 16. mesto.

Srpski atletičar Goran Nava nije uspeo da se plasira u finale trke na 1.500 metara na prvenstvu Evrope, pošto je u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo 10. mesto. Nava je trku završio u vremenu od 3:41.43 minuta, a pobednik grupe bio je Norvežanin Henrik Ingebrigtsen (3:39.32).

U dve kvalifikacione grupe učestvovalo je po 16 takmičara. Plasman u finale obezbedila su prva četvorica iz obe grupe, uz još šestoricu najbržih po vremenu.

Srpska atletičarka Dragana Tomašević nije uspela da se plasira u finale takmičenja u bacanju diska na prvenstvu Evrope u Cirihu, pošto je u kvalifikacijama zauzela 16. mesto.Plasman u finale obezbedilo je prvih 12 takmičarki, a u kvalifikacijama su učestvovale njih 22.

Najbolji hitac Tomaševićeve, ujedno i jedini pošto je dva puta prestupila, iznosio je 52,21 metar, a najbolja u kvalifikacijama bila je olimpijska šampionka Hrvatica Sandra Perković, koja je disk bacila 63,93 metra.