ЕП У АТЛЕТИЦИ: Нава и Томашевић без пласмана у финале!

15.08.2014. 13:35 14:00
Goran Nava, atletičar
Горан Нава, атлетичар / Извор: МН Press

*Пласман у наредну рунду обезбедила су прва четворица из обе групе, уз још шесторицу најбржих по времену. *Првих 12 такмичарки се пласирало даље, а наша атлетичарка заузела је 16. место.

Српски атлетичар Горан Нава није успео да се пласира у финале трке на 1.500 метара на првенству Европе, пошто је у својој квалификационој групи заузео 10. место. Нава је трку завршио у времену од 3:41.43 минута, а победник групе био је Норвежанин Хенрик Ингебригтсен (3:39.32).

У две квалификационе групе учествовало је по 16 такмичара. Пласман у финале обезбедила су прва четворица из обе групе, уз још шесторицу најбржих по времену.

Српска атлетичарка Драгана Томашевић није успела да се пласира у финале такмичења у бацању диска на првенству Европе у Цириху, пошто је у квалификацијама заузела 16. место.Пласман у финале обезбедило је првих 12 такмичарки, а у квалификацијама су учествовале њих 22.

Најбољи хитац Томашевићеве, уједно и једини пошто је два пута преступила, износио је 52,21 метар, а најбоља у квалификацијама била је олимпијска шампионка Хрватица Сандра Перковић, која је диск бацила 63,93 метра.