EURO 2016: Portugalci NA DRAMATIČAN NAČIN poslali Hrvate kući! (VIDEO+FOTO)

25.06.2016. 23:32
Ronald
Ronald / Izvor: Reuters

Poznat prvi četvrtfinalni par.

Portugalija je treći četvrtfinalista EP pošto je posle produžetka pobedila Hrvatska 1:0 u Lansu, ali utakmica će ostati upamćena kao jedna od najgorih u istoriji kontinentalnih šampionata. Portugalija će u četvrtfinalu igrati protiv Poljske u Marselju u četvrtak.

EURO NE BI BIO ISTI BEZ NJIH : Ovo su najlepše navijačice na EP u Francuskoj (FOTO)

Portugalija i Hrvatska odigrale su jednu od najgorih utakmica u dosadašnjem toku EP. Koliko je prvo poluvreme bilo loše, najbolje govore reči sportskog komentatora RTS Aleksandra Stojanovića: - Ako niste gledali prvo poluvreme, niste propustili baš ništa.

UEFA ODLUČILA: Ovo je NAJLEPŠI gol grupne faze EP (VIDEO)

Ni drugo poluvreme nije donelo bolju sliku na terenu stadiona Feliks Boler. Hrvati su još nešto i pokušavali, dok su Portugalci bili katastrofalno loši, bez ideje, bez povezane akcije. Koliko je loša bila utakmica u regularnom toku, najbolje govori podatak da nijedna od dve ekipe nije uputila udarac u okvir gola. Tako je ova utakmica postala prva takva na EP još od 1966. godine.

VELEMAJSTORIJA: Šaćiri postigao NAJLEPŠI gol na EP (VIDEO)

Najviše je podbacio Kristijano Ronaldo. Kapiten Portugalije je u prva tri meča na EP ukupno šutno na gol rivala 32 puta, a protiv Hrvata u prvih 90 minuta ne samo da nije šutnuo, već je praktično bio nevidljiv.

FUDBAL NA PESKU: Nemanja Vučićević za istoriju

Ni u produžecima nije bilo mnogo igre, ali je Hrvatska imala fenomenalnu šansu da stigne do pobede. Posle kornera Brozovića, na drugoj stativi je najviše skočio Domagoj Vida, ali je šutirao preko gola. Perišić je tri minuta kasnije imao još bolju šansu, ali je golman Rui Patrisio uz pomočć stative odbranio. Sevnula je fenomenalna kontra Portugalaca, četiri na četiri, lopta je stigla do Kristijana Ronalda koji je šutirao, golman Hrvatske Danijel Subašić, na pravom mestu je bio rezervista Rikardo Kvarešma i glavom je poslao je u mrežu Hrvata, za delirijum među navijačima Portugalije.

Hrvatska - Portugalija 0:1
Strelac: Kvarešma u 117. minutu. Stadion: Feliks Boler u Lansu. Gledalaca: 38.000. Sudija: Karlos Velasko Karbaljo (Španija).

HRVATSKA: Subašić, Srna, Vida, Ćorluka, Strinić, Badelj, Modrić, Brozović, Rakitić, Perišić, Mandžukić (od 88. Kalinić).

PORTUGALIJA: Rui Patrisio, Sedrik, Pepe, Fonte, Gereiro, V. Karvaljo, A. Silva, Žoao Mario (od 87. Kvarežma), Andre Gomeš (od 50. Renato Sančes), Nani, Kristijano Ronaldo.