EURO 2016: Vels AUTOGOLOM do istorijskog uspeha (VIDEO)

25.06.2016. 19:52
Bejl
Bejl / Izvor: Reuters

Utakmica rešena u 75. minutu.

Vels je pobedio Severnu Irsku 1:0 i izborio istorijski plasman u četvrtfinale EP u kom će igrati protiv pobednika duela Mađarska - Belgija. Rival Srbije u kvalifikacijama za SP u Rusiji 2018. godine nije odigrao ni blizu dobro kao u mečevima grupne faze, ali je ostvario cilj.

UEFA ODLUČILA: Ovo je NAJLEPŠI gol grupne faze EP (VIDEO)

Severni Irci su se branili u većem delu meča, ali su umeli da zaprete, pre svega iz prekida. Početkom drugog dela dve dobre šanse za vođstvo propustio je Vels. Prvo je Sem Vouks u 53. glavom šutirao posle centaršuta Remzija, ali je za malo bio neprecizan. Pet minuta kasnije sjajno je zapretio i Bejl iz slobodnog udarca, ali je na mestu bio golman Makgavern. Utakmica je rešena u 75. minutu, kad je Geret Bejl centrirao, a defanzivac Severne Irske Geret Mekauli loše reagovao i smesto loptu u sopstvenu mrežu.

VELEMAJSTORIJA: Šaćiri postigao NAJLEPŠI gol na EP (VIDEO)

VELS - SEVERNA IRSKA 1:0
Strelac: Mekaoli u 75. minutu autogol. Stadion: Park prinčeva. Gledalaca: 48.000. Sudija: Martin Etkinson (Engleska).

VELS: Henesi, Čester, E. Vilijams, Dejvis, Ganter, Ledli (od 62. Dž. Vilijams), Alen, Remzi, Tejlor, Bejl, Voks (od 55. Robson-Kanu).

S. IRSKA: Mekgavern, Hjuz, Mekoli (od 84. Mekginis), Kathart, Dž. Evans, Vord (od 69. Vašington), K. Evans, Norvud, Dalas, Dejvis, Laferti.