ЕУРО 2016: Велс АУТОГОЛОМ до историјског успеха (ВИДЕО)

25.06.2016. 19:52
Bejl
Бејл / Извор: Реутерс

Утакмица решена у 75. минуту.

Велс је победио Северну Ирску 1:0 и изборио историјски пласман у четвртфинале ЕП у ком ће играти против победника дуела Мађарска - Белгија. Ривал Србије у квалификацијама за СП у Русији 2018. године није одиграо ни близу добро као у мечевима групне фазе, али је остварио циљ.

УЕФА ОДЛУЧИЛА: Ово је НАЈЛЕПШИ гол групне фазе ЕП (ВИДЕО)

Северни Ирци су се бранили у већем делу меча, али су умели да запрете, пре свега из прекида. Почетком другог дела две добре шансе за вођство пропустио је Велс. Прво је Сем Воукс у 53. главом шутирао после центаршута Ремзија, али је за мало био непрецизан. Пет минута касније сјајно је запретио и Бејл из слободног ударца, али је на месту био голман Макгаверн. Утакмица је решена у 75. минуту, кад је Герет Бејл центрирао, а дефанзивац Северне Ирске Герет Мекаули лоше реаговао и сместо лопту у сопствену мрежу.

ВЕЛЕМАЈСТОРИЈА: Шаћири постигао НАЈЛЕПШИ гол на ЕП (ВИДЕО)

ВЕЛС - СЕВЕРНА ИРСКА 1:0
Стрелац: Мекаоли у 75. минуту аутогол. Стадион: Парк принчева. Гледалаца: 48.000. Судија: Мартин Еткинсон (Енглеска).

ВЕЛС: Хенеси, Честер, Е. Вилијамс, Дејвис, Гантер, Ледли (од 62. Џ. Вилијамс), Ален, Ремзи, Тејлор, Бејл, Вокс (од 55. Робсон-Кану).

С. ИРСКА: Мекгаверн, Хјуз, Меколи (од 84. Мекгинис), Kathart, Џ. Еванс, Ворд (од 69. Вашингтон), К. Еванс, Норвуд, Далас, Дејвис, Лаферти.