EVROLIGA: Bjelica blistao u tesnom trijumfu Fenera, Ivanović bolji od Obradovića

06.02.2015. 23:11
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: Profimedia

Srpski reprezentativac imao sjajno veče u Istanbulu u kojem je Fenerbahče umalo ispustio 15 poena prednosti protiv Laborala. Uspešan je bio i Duda Ivković čiji je Efes u penal završnici slavio u Milanu.

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Laboral Kuću rezultatom 91:90 (20:21, 25:22, 26:22, 20:25) u šestom kolu F grupe Top 16 faze Evrolige. Turska ekipa vodila je tokom većeg dela meča u kojem je sredinom trećeg perioda imala i 15 poena prednosti, ali su gosti serijom trojki uzvratili serijom 10-0 i vratili se u igru. Fener je prednost sačuvao do samog kraja, iako su gosti iz minuta u minut smanjivali prednost, da bi u poslednjem napadu čak imali šut za pobedu.

Fantastično veče u ekipi domaćina je imao srpski reprezentativac Nemanja Bjelica koji je zabeležio "dabl-dabl", upisavši čak 15 skokova pored 14 postignutih poena. Odličan je bio i drugi "orao" Bogdan Bogdanović koji je postigao 11 poena uz pet skokova. Najefikasniji je bio Gudlok sa 19 koševa, dok je odličan bio i bivši košarkaš Partizana Jan Veseli koji je pored 12 poena vlasnik i najboljeg poteza večeri u Istanbulu, sjajnog zakucavanja preko Mirze Begića. Kod gostiju je najefikasniji bio Fernando San Emeterio sa 15 koševa, dok su Majk Džejms i Davis Bertans zabeležili po 14. Letonac je, ipak, bio jedan od uzroka poraza pošto je iz igre šutirao očajnih 5/19 (za dva 1/10).

Nenad Krstić u dresu Anadolu Efesa
Nenad Krstić u dresu Anadolu Efesa / Izvor: Profimedia

Tesnu pobedu slavio je i Efes našeg Nenada Krstića i trenera Dude Ivkovića slavio je tesnu pobedu na gostovanju Armaniju u Milanu rezultatom 73:71 (20:17, 14:19, 20:18, 19:17). U izuzetno izjednačenom meču u kojem je najveća prednost jedne ekipe bila šest poena, a u drugom poluvremenu još manja (četiri), gosti su se bolje snašli u završnici i slavili četvrti trijumf i značajno se približili Top 8 fazi. Nenad Krstić zabeležio je osam poena (3sk, 2as) za tim iz Istanbula, dok je odličan bio Pepreroglu sa 18 koševa. Na drugoj strani, samo šestorica igrača pogađali su koš protivnika, od čega četvorica čak 66 od 71 poenaza domaći sastav. Najefikasniji su bili Maršon Bruks i Danijel Heket sa po 18 koševa, Samardo Samjuels postigao je 16, dok je Džo Ragland upisao 14.

Junak večeri u pobedi Unikahe nad Nižnjim (85:76) bio je Džejson Grendžer koji je zabeležio čak 29 poena, tri skoka i pet asistencija (šut iz igre 9/13, sl. bacanja 9/10), za indeks korisnosti 34. Stefan Marković nije se posebno istakao, pošto je za 15 minuta na terenu zabeležio samo dva poena i tri asistencije. Na drugoj strani, Trej Tompkins je bio izvanredan sa čak 27 poena uz 13 skokova i indeks korisnosti 33. Još jednu odličnu partiju pružio je i Tejlor Ročesti koji je zabeležio 24 koša, ali ni njihov 51 poen kombinovano nije bio dovoljan za trijumf u Malagi.

Duško Ivanović, Panatinaikos
Duško Ivanović, Panatinaikos / Izvor: Foto: MN Press

U poslednjem meču E grupe u kojoj nastupa i ekipa Crvene zvezde, košarkaši Panatinaikosa slavili su važan trijumf u Berlinu protiv Albe - 65:59 (13:13, 9:16, 23:16, 20:14). U duelu dva srpska stručnjaka, Duško Ivanović je svoj tim odveo do pobede posle preokreta nad Obradovićevim sastavom koji je na poluvremenu imao sedam poena prednosti (29:22). U veoma neefikasnom meču Mavrokefalidis je bio najefikasniji sa 11 poena, Jankovic i Dijamantidis postigli po 10. U domaćem sastavu Reding i MekLin ubacili su po 11 koševa, dok je Renfro dodao 10.

Crvena zvezda - Žalgiris 68:70

TABELA: Real Madrid 5-1, Makabi 5-1, Panatinaikos 4-2, Barselona 3-3, Galatasaraj 2-4, Alba 2-4, Žalgiris 2-4, Crvena zvezda 1-5.

Grupa F

Fenerbahče - Laboral Kuća 91:90

Unikaha - Nižnji Novgorod 85:76

Armani - Efes 71:73

Četvrtak:

Olimpijakos - CSKA Moskva 84:76

TABELA: CSKA Moskva 5-1, Olimpijakos 5-1, Fenerbahče 4-2, Efes 4-2, Laboral Kuća 2-4, Nižnji Novgorod 2-3, Unikaha 1-5, Armani 1-5.