26°C
21.05.2024.
117.1131
107.611

IMATE LI DUŠU: Vojtman "sekirom" po Teovoj glavi, sudijama nesportska lična NEPOZNAT POJAM! (VIDEO)

06.09.2015. 16:22
Miloš Teodosić na Mundobasketu u Španiji
Miloš Teodosić na Mundobasketu u Španiji / Izvor: MN Press

Nekoliko veoma čudnih odluka delioca pravde u duelu naše reprezentacije i selekcije domaćina.

Mnogo neprecioznosti, nepovezanosti i slabog šuta van linije 6,75 metara (jedna trojka od 13 pokušaja) viđeno je u prvom poluvremenu meča drugog kola reprezentacije Srbije i selekcije domaćina. I pored toga, naši košarkaši uspeli su da na 15-minutni odmor odu sa prednošću od pola koša (39:38). Još upečatljivije deluje ovaj podatak ako se uzme u obzir činjenica da su sve sumnjive situacije suđene u korist domaćina.

Ništa sumnjivo nije bilo u duelu kapitena "orlova" Miloša Teodosića i Johanesa Vojtmana koji ga je prilikom jednog ulaza sredinom druge četvrtine vrlo nesportski, reklo bi se čak i perfidno udario po glavi, za šta je kazna morala biti nesportska lična greška. Međutim, "delioci pravde" na ovom susretu centru Nemačke dodelili su samo običnu ličnu grešku.

Zaista neshvatljivo, reklo bi se, ali procenite sami.