JSL: Dve majstorije Lazovića čuvaju Zvezdinu nadu o tituli (VIDEO)

29.04.2015. 18:25
Darko Lazović
Darko Lazović / Izvor: MN Press

Crveno-beli savladali kao gosti Donji Srem 3:1 u 25. kolu Jelen Superlige.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u 25. kolu Jelen Superlige Donji Srem sa 3:1 (0:0). Utakmica je odigrana u Novom Sadu na stadionu "Karađorđe", a ovom pobedom su crveno-beli ostali u trci za odbranu titule. Junak meča je Darko Lazović koji je u 58. minutu postigao prelep pogodak iz slobodnog udarca i doveo Zvezdu u vođstvo 2:1. Isti igrač je u 85. minutu postavio konačnih 3:1 pošto je posle asistencije Stojanovića, matirao Belića.

Od početka su crveno-beli imali inicijativu, a prvu veliku šansu su imali u petom minutu. Lazović je prodro po desnoj strani i ubacio loptu pred gol. Tamo je Stojanović na atraktivan način hteo da zatrese mrežu, ali se spetljao. Samo dva minuta kasnije Lazović je ponovo prodro po desnoj strani, šutirao, ali je jedan fudbaler domaćih otklonio opasnost.

Od tada su domaći zaigrali malo otvorenije, i više pretili golu Rajkovića. Malo je nedostajalo da Donji Srem povede u 20. minutu. Vukašin Jovanović je izgubio loptu na svojoj polovini, ona je došla do Šarca koji je iz srca šesnaesterca šutirao dijagonalno, ali pored gola.

U 24. minutu u odličnoj šansi je bio Luka Jović. Mihailo Ristić je ubacio loptu pred gol, ona je preletela Mitrevskog, a na pravom mestu je bio mladi fudbaler crveno-belih. On je lepo primio loptu, šutirao, ali su domaći dobro reagovali i poslali loptu u korner. Poslednju šansu u prvih 45 minuta imao je Ristić u samom finišu, ali je njegov šut iz slobodnog udarca završio pored gola.

Trener Govedarica je u poslednjem minutu prvog poluvremena bio prinuđen da iz igre izvede Dina Šarca. On je naleteo na lakat saigrača Mitrevskog, pa je teren napustio krvave glave. Umesto njega u igru je ušao Stanković.

Nastavak Meča je bio mnogo interesantniji. Već u 46. minutu je Nenad Lalatović u igru ubacio Petra Orlandića, a  izašao je Parker. Nedugo zatim ispostaviće se to kao odličan potez. U 50. minutu je Luka Jović ubacio loptu sa leve strane, a Orlandić je bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu (pogledajte OVDE). Crnogorskom fudbaleru je ovo prvi gol u crveno-belom dresu, a u klub je došao u zimskom prelaznom roku.

Ipak, radost Zvezde je kratko trajala. Već u 53. minutu su domaći izveli slobodan udarac, lopta je došla u šesnaesterac, a tamo je odlično reagovao Risto Mitrevski. Visoki vezista domaćih je glavom matirao golmana Rajkovića.

Iznenađenje je sprečio Lazović koji je sa dva gola doneo tri boda srpskom šampionu.

STRELCI: 0:1 Orlandić (50), 1:1 Mitrevski (53), 1:2 Lazović (58), 1:3 Lazović (85).

STADION: Karađorđe.

GLEDALACA: 3.000.

SUDIJA: Grujić (Niš).

ŽUTI KARTONI: Mitrevski (Donji Srem), Stojanović, Orlandić (Crvena zvezda).

DONJI SREM: Belić, Crnomarković, Vukobrat, Prljević, Lakićević, Sinđić, Mitrevski, Mirković, Jelić (od 74. Hristov), Šarac (od 45. Stanković), Bogunović.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković (od 88. Petković), Jovanović, Pavićević, Anđelković, Grujić (od 62. Avramovski), Stojanović, Ristić, Lazović, Parker (od 46. Orlandić), Jović.