ЈСЛ: Две мајсторије Лазовића чувају Звездину наду о титули (ВИДЕО)

29.04.2015. 18:25
Darko Lazović
Дарко Лазовић / Извор: МН Press

Црвено-бели савладали као гости Доњи Срем 3:1 у 25. колу Јелен Суперлиге.

Фудбалери Црвене звезде победили су у 25. колу Јелен Суперлиге Доњи Срем са 3:1 (0:0). Утакмица је одиграна у Новом Саду на стадиону "Карађорђе", а овом победом су црвено-бели остали у трци за одбрану титуле. Јунак меча је Дарко Лазовић који је у 58. минуту постигао прелеп погодак из слободног ударца и довео Звезду у вођство 2:1. Исти играч је у 85. минуту поставио коначних 3:1 пошто је после асистенције Стојановића, матирао Белића.

Од почетка су црвено-бели имали иницијативу, а прву велику шансу су имали у петом минуту. Лазовић је продро по десној страни и убацио лопту пред гол. Тамо је Стојановић на атрактиван начин хтео да затресе мрежу, али се спетљао. Само два минута касније Лазовић је поново продро по десној страни, шутирао, али је један фудбалер домаћих отклонио опасност.

Од тада су домаћи заиграли мало отвореније, и више претили голу Рајковића. Мало је недостајало да Доњи Срем поведе у 20. минуту. Вукашин Јовановић је изгубио лопту на својој половини, она је дошла до Шарца који је из срца шеснаестерца шутирао дијагонално, али поред гола.

У 24. минуту у одличној шанси је био Лука Јовић. Михаило Ристић је убацио лопту пред гол, она је прелетела Митревског, а на правом месту је био млади фудбалер црвено-белих. Он је лепо примио лопту, шутирао, али су домаћи добро реаговали и послали лопту у корнер. Последњу шансу у првих 45 минута имао је Ристић у самом финишу, али је његов шут из слободног ударца завршио поред гола.

Тренер Говедарица је у последњем минуту првог полувремена био принуђен да из игре изведе Дина Шарца. Он је налетео на лакат саиграча Митревског, па је терен напустио крваве главе. Уместо њега у игру је ушао Станковић.

Наставак Меча је био много интересантнији. Већ у 46. минуту је Ненад Лалатовић у игру убацио Петра Орландића, а  изашао је Паркер. Недуго затим испоставиће се то као одличан потез. У 50. минуту је Лука Јовић убацио лопту са леве стране, а Орландић је био највиши у скоку и главом затресао мрежу (погледајте ОВДЕ). Црногорском фудбалеру је ово први гол у црвено-белом дресу, а у клуб је дошао у зимском прелазном року.

Ипак, радост Звезде је кратко трајала. Већ у 53. минуту су домаћи извели слободан ударац, лопта је дошла у шеснаестерац, а тамо је одлично реаговао Ристо Митревски. Високи везиста домаћих је главом матирао голмана Рајковића.

Изненађење је спречио Лазовић који је са два гола донео три бода српском шампиону.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Орландић (50), 1:1 Митревски (53), 1:2 Лазовић (58), 1:3 Лазовић (85).

СТАДИОН: Карађорђе.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000.

СУДИЈА: Грујић (Ниш).

ЖУТИ КАРТОНИ: Митревски (Доњи Срем), Стојановић, Орландић (Црвена звезда).

ДОЊИ СРЕМ: Белић, Црномарковић, Вукобрат, Прљевић, Лакићевић, Синђић, Митревски, Мирковић, Јелић (од 74. Христов), Шарац (од 45. Станковић), Богуновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Цветковић (од 88. Петковић), Јовановић, Павићевић, Анђелковић, Грујић (од 62. Аврамовски), Стојановић, Ристић, Лазовић, Паркер (од 46. Орландић), Јовић.