25.05.2014. 17:26
Partizan
Partizan / Izvor: Foto: Partizan.rs

Golovima Lazovića, Luke, Pantića i Markovića crno-beli zasluženo su slavili u Subotici.

Po više nego teškom terenu, ekipa Partizana uspela je da drugi put ove sezone savlada Spartak. Izabranici Marka Nikolića od prvog minuta susreta jasno su pokazali da bez obzira na to što je titula ove godine pripala Crvenoj zvezdi, žele da ostvare pobedu i tako se oduže svojim navijačima. Mrežu Janoševića načeo je Lazović pogotkom sa kreča, posle čega su se ređali golovi Luke, Pantića i Markovića za konačnih 4:1.

REZULTATI 29. KOLA JELEN SUPERLIGE:

Voždovac-Rad 2:1

(Obradović 27, Božić 75p - Milošević 63)

Crvena zvezda-OFK Beograd 4:2

(Lazović 15, Pečnik 40, Mrđa 46, Ninković 85. - Pavićević 12 ag, Gajić 44)

Spartak-Partizan 1:4

(Kovačević 55. - Lazović 21 p, Luka 45, Pantić 71, Marković 83.)

TABELA JELEN SUPERLIGE:

Crvena zvezda 71, Partizan 68, Jagodina 47, Vojvodina 44, Čukarički 44, Radnički Niš 40, Novi Pazar 39, Voždovac 39, Napredak 35, Spartak 34, OFK Beograd 33, Radnički 1923 31, Donji Srem 29, Sloboda 28, Javor 26 i Rad 26.

Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite uživo na Srbija Danas.

U jesenjem duelu ova dva rivala na svom stadionu radovali su se crno-beli (2:0), koje je do pobede sa dva gola predvodio Miloš Jojić.

SPARTAK: Janošević, Kovačević, Šarac, Torbica, Džugurdić (Ilić), Trivunović, Nosković, Novaković, Antonić, Radović, Banjac (Mezei).

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Volkov, Stanković, Ostojić, Brašanac, Luka (Malbašić), Ilić (Marković), Pantić, Živković, Lazović (Grbić).

Sudija ja odsvirao kraj. Hrabri igrači Spartaka morali su da pruže ruku boljem, igračima Partizana koji su hrabrom i odlučnom igrom stigli do zaslužene pobede.

Spartak ne odustaje. Ređaju se napadi domaćina ali odbrana crno-belih i golman Lukač uspešno odolevaju.

83. minut - 1:4 GOOOOLLLL - Nedugo pošto je ušao u igru, posle odličnog kornera Volkova, loptu je u mrežu smestio Marković.

77. minut - Odlična akcija fudbalera Spartaka. Novaković je lepo uposlio Šarca, koji sa svega nekoliko metara šutira preko gola.

71. minut - 1:3 GOOOLLLLL - Posle odličnog centaršuta Živkovića, loptu je u mrežu zakucao Pantić, kome je ovo prvi pogodak u crno-belom dresu i seniorskom fudbalu uopšte.

Pantic
Pantic / Izvor: Foto: MN press

69. minut - Pantić je zapretio iz slobodnog udarca, ali je lopta završila pored gola.

67. minut - Spartak ostaje sa igračem manje, pošto zbog drugog žutog kartona put svlačionice mora da krene Radović, posle oštrog starta nad Živkovićem.

64. minut - Volkov je lepo izbacio Malbašića, ali je do lopte ipak prvi stigao golman Janošević.

62. minut - Dobar pokušaj Partizana, ali je jedan od odbrambenih igrača Spartaka intervenio ispred Živkovića.

Golom Kovačevića, prekinuta je serija mečeva bez primljenog pogodka Milana Lukača. Golmana Partizana pre ovoga poslednji put je savladao Dragan Mrđa na nedavnom susretu večitih rivala.

55. minut - 1:2 GOOOLLLL - Vratio se Spartak u meč ... Posle duge lopte Torbice, Kovačević je loptu udario glavom, a na putu do mreže ona je pobegla golmanu Lukaču i svim igračima odbrane crno-belih.

50. minut - Odlična šansa Noskovića, ali još bolja intervencija Lukača.

46. minut - Već u prvom minutu nastavka Luka se našao u odličnoj šansi ali je loptu poslao pored gola.

U drugi deo susreta domaćini su ušli znatno ofanzivnije i odlučnije krenuli ka golu crno-belih.

45. minut - 0:2 GOOOOLLL - Volkov je propustio loptu do Lazovića, koji je znalački uposlio Luku kome nije bilo teško da smesti loptu u praznu mrežu.

44. minut - Odlična prilika za Partizan. Živković je prošao po levoj strani, poslao loptu ka Lazoviću, ali je Banjac sjajno intervenisao i onemogućio napadača crno-belih da uputi udarac.

40. minut - Ekipa Spartaka bila je u lepoj prilici, nekoliko puta su napucavali loptu nasumice i na kraju je lona završila u gol autu.

U ovom periodu igre glavna borba vodi se između dva šesnaesterca. Crno-beli jesu nešto konkretniji ali bez pravih šansi.

27. minut - Torbica pokušava iz slobodnog udarca, ali je Lukač na mestu.

24. minut - Crno - beli su pokušali ali je lopta posle šuta Volkova završila pored gola.

21. minut - 0:1 GOOOOLLLL - Danko Lazović je precizan sa 11 metara.

Danko-Lazovic
Danko-Lazovic / Izvor: Foto: MN press

20. minut - Posle starta nad Volkovom sudija pokazuje na belu tačku.

Obe ekipe igraju ofanzivno, sve vreme pokušavaju, ali je teren jako težek i nikad se ne zna da li će lopta odskočiti ili ostati u vodi.

11. minut - Već u sledećem napadu Volkov je pokušao da se upiše u strelce ali je Janošević sačuvao svoju mrežu.

10. minut - Luka je lepo prošao kroz sredinu dodao do kapitena Ilića koji je odmah poslao loptu do Živkovića koji je poslao loptu pored gola.

Obe ekipe svoje šanse traže šutevima iz velike daljine, a do sada su zapretili samo domaćini preko Džugurdića, ali je Lukač bio na mestu.

Bez obzira na to što su se organizatori potrudili da sklone vodu sa terena, on je i dalje natopljen i lopta se jako teško kreće, što za rezultat ima jako malo konkretne igre i još manji broj šansi.

Utakmica je počela minutom čutanja za nastradale u poplavama koje su zahvatile Srbiju i region.