25.05.2014. 17:26
Partizan
Партизан / Извор: Фото: Partizan.rs

Головима Лазовића, Луке, Пантића и Марковића црно-бели заслужено су славили у Суботици.

По више него тешком терену, екипа Партизана успела је да други пут ове сезоне савлада Спартак. Изабраници Марка Николића од првог минута сусрета јасно су показали да без обзира на то што је титула ове године припала Црвеној звезди, желе да остваре победу и тако се одуже својим навијачима. Мрежу Јаношевића начео је Лазовић поготком са креча, после чега су се ређали голови Луке, Пантића и Марковића за коначних 4:1.

РЕЗУЛТАТИ 29. КОЛА ЈЕЛЕН СУПЕРЛИГЕ:

Вождовац-Рад 2:1

(Обрадовић 27, Божић 75п - Милошевић 63)

Црвена звезда-ОФК Београд 4:2

(Лазовић 15, Печник 40, Мрђа 46, Нинковић 85. - Павићевић 12 аг, Гајић 44)

Спартак-Партизан 1:4

(Ковачевић 55. - Лазовић 21 п, Лука 45, Пантић 71, Марковић 83.)

ТАБЕЛА ЈЕЛЕН СУПЕРЛИГЕ:

Црвена звезда 71, Партизан 68, Јагодина 47, Војводина 44, Чукарички 44, Раднички Ниш 40, Нови Пазар 39, Вождовац 39, Напредак 35, Спартак 34, ОФК Београд 33, Раднички 1923 31, Доњи Срем 29, Слобода 28, Јавор 26 и Рад 26.

Текстуални пренос меча могли сте да пратите уживо на Србија Данас.

У јесењем дуелу ова два ривала на свом стадиону радовали су се црно-бели (2:0), које је до победе са два гола предводио Милош Јојић.

СПАРТАК: Јаношевић, Ковачевић, Шарац, Торбица, Џугурдић (Илић), Тривуновић, Носковић, Новаковић, Антонић, Радовић, Бањац (Мезеи).

ПАРТИЗАН: Лукач, Вулићевић, Волков, Станковић, Остојић, Брашанац, Лука (Малбашић), Илић (Марковић), Пантић, Живковић, Лазовић (Грбић).

Судија ја одсвирао крај. Храбри играчи Спартака морали су да пруже руку бољем, играчима Партизана који су храбром и одлучном игром стигли до заслужене победе.

Спартак не одустаје. Ређају се напади домаћина али одбрана црно-белих и голман Лукач успешно одолевају.

83. минут - 1:4 GOOOOLLLL - Недуго пошто је ушао у игру, после одличног корнера Волкова, лопту је у мрежу сместио Марковић.

77. минут - Одлична акција фудбалера Спартака. Новаковић је лепо упослио Шарца, који са свега неколико метара шутира преко гола.

71. минут - 1:3 GOOOLLLLL - После одличног центаршута Живковића, лопту је у мрежу закуцао Пантић, коме је ово први погодак у црно-белом дресу и сениорском фудбалу уопште.

Pantic
Пантиц / Извор: Фото: МН press

69. минут - Пантић је запретио из слободног ударца, али је лопта завршила поред гола.

67. минут - Спартак остаје са играчем мање, пошто због другог жутог картона пут свлачионице мора да крене Радовић, после оштрог старта над Живковићем.

64. минут - Волков је лепо избацио Малбашића, али је до лопте ипак први стигао голман Јаношевић.

62. минут - Добар покушај Партизана, али је један од одбрамбених играча Спартака интервенио испред Живковића.

Голом Ковачевића, прекинута је серија мечева без примљеног погодка Милана Лукача. Голмана Партизана пре овога последњи пут је савладао Драган Мрђа на недавном сусрету вечитих ривала.

55. минут - 1:2 GOOOLLLL - Вратио се Спартак у меч ... После дуге лопте Торбице, Ковачевић је лопту ударио главом, а на путу до мреже она је побегла голману Лукачу и свим играчима одбране црно-белих.

50. минут - Одлична шанса Носковића, али још боља интервенција Лукача.

46. минут - Већ у првом минуту наставка Лука се нашао у одличној шанси али је лопту послао поред гола.

У други део сусрета домаћини су ушли знатно офанзивније и одлучније кренули ка голу црно-белих.

45. минут - 0:2 GOOOOLLL - Волков је пропустио лопту до Лазовића, који је зналачки упослио Луку коме није било тешко да смести лопту у празну мрежу.

44. минут - Одлична прилика за Партизан. Живковић је прошао по левој страни, послао лопту ка Лазовићу, али је Бањац сјајно интервенисао и онемогућио нападача црно-белих да упути ударац.

40. минут - Екипа Спартака била је у лепој прилици, неколико пута су напуцавали лопту насумице и на крају је лона завршила у гол ауту.

У овом периоду игре главна борба води се између два шеснаестерца. Црно-бели јесу нешто конкретнији али без правих шанси.

27. минут - Торбица покушава из слободног ударца, али је Лукач на месту.

24. минут - Црно - бели су покушали али је лопта после шута Волкова завршила поред гола.

21. минут - 0:1 GOOOOLLLL - Данко Лазовић је прецизан са 11 метара.

Danko-Lazovic
Данко-Лазовиц / Извор: Фото: МН press

20. минут - После старта над Волковом судија показује на белу тачку.

Обе екипе играју офанзивно, све време покушавају, али је терен јако тежек и никад се не зна да ли ће лопта одскочити или остати у води.

11. минут - Већ у следећем нападу Волков је покушао да се упише у стрелце али је Јаношевић сачувао своју мрежу.

10. минут - Лука је лепо прошао кроз средину додао до капитена Илића који је одмах послао лопту до Живковића који је послао лопту поред гола.

Обе екипе своје шансе траже шутевима из велике даљине, а до сада су запретили само домаћини преко Џугурдића, али је Лукач био на месту.

Без обзира на то што су се организатори потрудили да склоне воду са терена, он је и даље натопљен и лопта се јако тешко креће, што за резултат има јако мало конкретне игре и још мањи број шанси.

Утакмица је почела минутом чутања за настрадале у поплавама које су захватиле Србију и регион.