JUNAK: Primio sedam komada, postigao autogol, a ispraćen ovacijama!

12.10.2014. 15:37
Perez, golman Gibraltara
Perez, golman Gibraltara / Izvor: Beta/AP

Čuvar mreže Gibraltara ušao je u istoriju te reprezentacije kao strelac prvog gola u takmičarskim mečevima.

Prema očekivanjima, reprezentacija Gibraltara malo ozbiljnim protivnicima služi za popravljanje gol-razlike. Posle Poljske i Severna Irska je smestila sedam komada u njihovu mrežu. Bez obzira na poraz ova selekcija našla se u centru pažnje zahvaljujući golmani Perezu!

Perez je pre izlaska iz igre imao čak sedam odbrana, što uopšte nije loš učinak za nekog ko je po profesiji ustvari vatrogasac!

On je ušao u istoriju reprezentacije kao strelac prvog gola u takmičarskim mečevima. Doduše, autogola, pošto je nespretnom reakcijiom u 51. minutu smestio loptu u svoju mrežu za 0:5. U narednih pet minuta primio je još dva gola, a u 60. minutu je izašao iz igre.

Publika u Dablinu se sažalila pa ga je prilikom napuštanja teren, pozdravila ovacijama!