SP: Veliki korak Kolumbije ka osmini finala

19.06.2014. 17:52 14:44
Huan Kintero
Huan Kintero / Izvor: Beta/AP

U drugom kolu C Grupe Kolumbija – Obala Slonovače 2:1 (0:0).

Fudbaleri Kolumbije ostvarili su i drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Oni su posle Grčke, savladali Obalu Slonovače 2:1. Na taj način su osvojili šest bodova i gotovo sigurno obezbedili plasman u osminu finala.

Prema očekivanjima, utakmica u Braziliji je bila veoma interesantna. U prvom poluvremenu su ekipe ispitivale snage, a u nastavku su krenule mnogo konkretnije. Povela je Kolumbija golom Rodrigeza u 64. minutu i to posle kornera. Samo šest minuta kasnije prednost Kolumbijaca je duplirana, a najveće „zasluge“ pripadaju fudbaleru Obale Slonovače Serej Diju. On je izgubio loptu na sredini terena, do nje je došao Gutijerez, koji je povukao kontru i uposlio Kintera. Ovaj je iskoristio šansu i zatresao mrežu.

Tada je selektor „slonova“ izvršio sve izmene, a u 73. minutu je Žervinjo smanjio na 2:1. I pored silnih napada, fudbalera Obale Slonovače, mreža Ospine je ostala netaknuta do kraja meča.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90+4 minut - Kraj utakmice.

90. minut - Tiote dobio žuti karton.

89. minut - Kintero je sa pola terena pokušao da lobuje golmana,a li je Bari na vreme intervenisao.

Stadion: Nacional Mane Garinča u Braziliji.

Gledalaca: 68.784.

Sudija: Veb (Engleska).

Strelci: 1:0 Rodrigez (64) 2:0 Kintero (70), 2:1 Žervinjo (73)

Žuti kartoni: Zokora, Tiote (Obala Slonovače).

Kolumbija: Ospina, Zuniga, Zapata, Jepes, Armero (od 72. Arijas), Agilar (od 79. Mehija), Sančez, Kvardado, Rodrigez, Ibarbo (od 53. Kvintero), Gutijerez.

Obala Slonovače: Beri, Orije, Zokora, Bamba, Boka, Serej Di (od 73. Boli), Tiote, J. Ture, Žervinjo, Grandel (od 67. Kalu), Boni (od 60. Drogba).

85. minut - Odličan napad Obale Slonovače, Žervinjo je dodao loptu do Kalua, ovaj je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana Ospinu.

79. minut - Poslednja izmena i u Kolumbiji, izašao je Agilar, a ušao Mehija.

73. minut - GOOOL!!!  2:1. Strelac je Žervinjo. Prelep gol, Žervinja koji je prošao po levoj strani između dvojice igrača, prošao potom još jednog Kolumbijca i savladao Ospinu.

73. minut - Poslednja izmena u Obali Slonovače. Izašao je Serej, a ušao Boli.

72. minut - Izmena u Kolumbiji, izašao je Armero, a ušao mladi Santajo Arijas.

70. minut - GOOOL!!!! 2:0 Serej je izgubio loptu, ona je došla do Gutijereza, koji je istrčao kontru, uposlio Kintera, koji se odlično ubacio i zatresao mrežu.

67. minut - Nova izmena u Obali Slonovače, izašao je Gradel, a ušao Kalu.

64. minut - GOOOL!!! 1:0 za Kolumbiju. Posle kornera najbolje se pred golom snašao Rodrigez i glavom poslao loptu u mrežu.

60. minut - Izmena u Obali Slonovače, izašao je Boni, a ušao Didije Drogba.

59. minut - Odlična šansa za Kolumbiju. Kintero je dodao do Kvardada, koji je iz blizine ššutirao, a lopta se od ruku golmana Barija odbila u prečku.

57. minut - Kolumbijci su pogrešili pred svojim šesnaestercem, lopta je došla do Gradela, koji je ušao u kazneni prostor, ali je odbrana dobro reagovala i otklonila opasnost.

55. minut - Prvi žuti karton na meču zaradio je Didije Zokora.

53. minut - Prva izmena u Kolumbiji, izašao je Ibarbo, a ušao je Kvintero.

52. minut - Jaja Ture je izveo slobodan udarac sa 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

46. minut - Nastavljena je utakmica.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

39. minut - Grandel je prodro po desnoj strani, ali je fenomenalno reagovao Jepes i zaustavio akciju Obale Slonovače.

32. minut - Uzvraćaju "slonovi". Orije je je šutirao po zemlji, ali se golman Ospina bacio i sačuvao mrežu.

28. minut - Najbolja šansa za Kolumbiju. Posle kontre sa leve strane, lopta je došla do Gutijereza koji je bio sam pred golom, ali je očajno šutirao i lopta je otišla daleko od gola.

25. minut - Prva šansa za Obalu Slonovače. Šutirao je Tiote sa 17 metara, ali je lopta otišla preko gola.

17. minut - Kvardado se ubacio sa desne strane, šutirao, ali je Zokora opet bio na mestu. Kolumvbijci su mnogo opasniji na početku.

13. minut - Kolumbija istrčala kontru, ali je Didije Zokora bio siguran u odbrani.

6. minut - Prva šansa na utakmici. Gutijerez je šutirao sa 17 metara, ali je lopta otišla pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.