KUP SRBIJE: Vrlo malo drame u finalu, Partizan 24. put osvojio kup!

05.12.2015. 21:55
Vaterpolo klub Partizan
Vaterpolo klub Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli bolji u finalnom meču od branioca trofeja kupa, kragujevačkog Radničkog.

Vaterpolisti Partizana osvojili su 24. nacionalni Kup u svojoj istoriji, pošto su u finalnom susretu fajnal-fora u Bečeju savladali Radnički iz Kragujevca rezultatom 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3).

Crno-beli su od starta poveli u finalu i vrlo brzo svima stavili do znanja da neizvesnosti gotovo da neće biti, pa su sigurnom igrom vratili Kup Srbije u svoje vitrine posle tri godine, u direktnom duelu skinuvši sa trona prošlogodipnjeg pobednika. Izabranici Vladimira Vujasinovića imali su i pet golova prednosti u jednom delu utakmice, tačnije sredinom trećeg perioda, kada je bilo 10:5 na semaforu za beogradski tim.

Radnički je donekle uspeo da vrati neizvesnost i dovede zaostatak na samo dva gola, nešto više od tri minuta pre kraja meča, ali je dva i po minuta pre kraja Gavril Subotić pogodio za 11:8 i praktično rešio pitanje osvajača nacionalnog kupa.

Upravo je Gavril Subotić bio je najefikasniji sa četiri pogotka, Radomir Drašković postigao je dva, dok su se po jednom u strelce upisali Manojlović, Radojević, Gilen, Jakšić i Asanović. U redovima ekipe Uroša Stevanovića, po dva gola postigli su Marko Martinić, Dušan Panajotović i Nino Blažević, dok su po jedan dodali Toholj i Tomašević.

Kup Srbije, finale: PARTIZAN - RADNIČKI 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3 )

Bazen: „Đorđe Predin”, Bečej.

Sudije: Raković i Stefanović (Beograd).

Igrač više: Partizan Rajfajzen 9 (2) ,Radnički 8 (3). Dva igrača više: Partizan Rajfajzen 3 (2), Radnički 1 (1).

Peterci: Partizan 1 (1), Radnički 0.

PARTIZAN: Rističević (13 odbrana), Gilen 1, Tikas, Manojlović 1, Subotić 4, Drašović 2, Gogov, Jakšić 1, Lazić, Tanasković, Vučinić, Asanović 1, Brakočević, Radojević 1. Trener: Vladimir Vujasinović.

RADNIČKI: Šefik (14 odbrana), Ganić, Blažević 2, Joksimović 1, Martinić 2, Toholj 1, Stanojević, Lekić, Panajotović 2, Bosić, Manić, Tomašević 1, Dobožanov, Vulović. Trener: Uroš Stevanović.