КУП СРБИЈЕ: Врло мало драме у финалу, Партизан 24. пут освојио куп!

05.12.2015. 21:55
Vaterpolo klub Partizan
Ватерполо клуб Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели бољи у финалном мечу од браниоца трофеја купа, крагујевачког Радничког.

Ватерполисти Партизана освојили су 24. национални Куп у својој историји, пошто су у финалном сусрету фајнал-фора у Бечеју савладали Раднички из Крагујевца резултатом 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3).

Црно-бели су од старта повели у финалу и врло брзо свима ставили до знања да неизвесности готово да неће бити, па су сигурном игром вратили Куп Србије у своје витрине после три године, у директном дуелу скинувши са трона прошлогодипњег победника. Изабраници Владимира Вујасиновића имали су и пет голова предности у једном делу утакмице, тачније средином трећег периода, када је било 10:5 на семафору за београдски тим.

Раднички је донекле успео да врати неизвесност и доведе заостатак на само два гола, нешто више од три минута пре краја меча, али је два и по минута пре краја Гаврил Суботић погодио за 11:8 и практично решио питање освајача националног купа.

Управо је Гаврил Суботић био је најефикаснији са четири поготка, Радомир Драшковић постигао је два, док су се по једном у стрелце уписали Манојловић, Радојевић, Гилен, Јакшић и Асановић. У редовима екипе Уроша Стевановића, по два гола постигли су Марко Мартинић, Душан Панајотовић и Нино Блажевић, док су по један додали Тохољ и Томашевић.

Куп Србије, финале: ПАРТИЗАН - РАДНИЧКИ 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3 )

Базен: „Ђорђе Предин”, Бечеј.

Судије: Раковић и Стефановић (Београд).

Играч више: Партизан Рајфајзен 9 (2) ,Раднички 8 (3). Два играча више: Партизан Рајфајзен 3 (2), Раднички 1 (1).

Петерци: Партизан 1 (1), Раднички 0.

ПАРТИЗАН: Ристичевић (13 одбрана), Гилен 1, Тикас, Манојловић 1, Суботић 4, Драшовић 2, Гогов, Јакшић 1, Лазић, Танасковић, Вучинић, Асановић 1, Бракочевић, Радојевић 1. Тренер: Владимир Вујасиновић.

РАДНИЧКИ: Шефик (14 одбрана), Ганић, Блажевић 2, Јоксимовић 1, Мартинић 2, Тохољ 1, Станојевић, Лекић, Панајотовић 2, Босић, Манић, Томашевић 1, Добожанов, Вуловић. Тренер: Урош Стевановић.