02.03.2016. 19:56
Fudbaleri Partizana
Fudbaleri Partizana / Izvor: MN Press

Crno-beli bolji od Nišlija.

Partizan je pred praznim tribinama pobedio kao domaćin Radnički iz Niša (2:0) i plasirao se u polufinale Kupa Srbije u kojem ima ambicije da osvoji pehar.

Partizan je zasluženo slavio, mada je opet pokazao slabosti u nekim segmentima igre. Domaćin je poveo golom Nemanje Mihajlovića iz ofsajda u 18. minutu. Isti igrač u 49. minutu nije iskoristio penal, ali Partizan nije kažnjen za to, pre svega jer je golman Bojan Šaranov nekoliko puta odlično intervenisao. Sve dileme oko pobednika rešio je Alen Stevanović koji je u 79. minutu posle odličnog dodavanja Nebojše Kosovića izašao jedan na jedan sa golmanom Radničkog i rutinski ga lobovao.

Pre Partizana plasman u polufinale Kupa Srbije obezbedili su i Javor, Borac i Spartak. Žreb za polufinale biće obavljen u toku sledeće nedelje.