02.03.2016. 19:56
Fudbaleri Partizana
Фудбалери Партизана / Извор: МН Press

Црно-бели бољи од Нишлија.

Партизан је пред празним трибинама победио као домаћин Раднички из Ниша (2:0) и пласирао се у полуфинале Купа Србије у којем има амбиције да освоји пехар.

Партизан је заслужено славио, мада је опет показао слабости у неким сегментима игре. Домаћин је повео голом Немање Михајловића из офсајда у 18. минуту. Исти играч у 49. минуту није искористио пенал, али Партизан није кажњен за то, пре свега јер је голман Бојан Шаранов неколико пута одлично интервенисао. Све дилеме око победника решио је Ален Стевановић који је у 79. минуту после одличног додавања Небојше Косовића изашао један на један са голманом Радничког и рутински га лобовао.

Пре Партизана пласман у полуфинале Купа Србије обезбедили су и Јавор, Борац и Спартак. Жреб за полуфинале биће обављен у току следеће недеље.