KVALIFIKACIJE ZA EP: Ivezić spasao Srbiju u Baru

10.06.2015. 21:43
Rukometaši Srbije
Rukometaši Srbije / Izvor: MN Press

U pretposlednjem kolu Grupe 4 Crna Gora – Srbija 23:23 (11:14).

Nije bilo pobednika u izuzetno dramatičnom meču Grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine u Poljskoj. U pretposlednjem, petom, kolu u Baru Crna Gora i Srbija su odigrali 23:23 (11:14). Junak utakmice je golman srpske reprezentacija Obrad Ivezić koji je u poslednjem sekundu odbranio šut Ševaljeviću i tako obezbedio bod Srbiji. Na taj način su zadržane šanse za plasman na EP jer u poslednjem kolu u nedelju u Kraljevu dočekujemo Izrael koji nije osvojio nijedan bod, dok Crnogorci gostuju na Islandu.

Cela utakmica je protekla u dosta izjednačenoj borbi, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Bilo je očigledno da su jednom i drugom timu bodovi izuzetno važni. Prvo poluvreme je proteklo u boljoj igri Srbije. Vodili su "orlovi" 10:6, a onda je usledio neverovatan pad igre, pa su domaći izjednačili na 10:10. U tim momentima srpski rukometaši nisu iskoristili igrača više. Ipak, do kraja poluvremena napravljena je serija 4:1, pa se na odmor otišlo rezultatom 14:11.

U nastavku se prednost Srbije topila i u 38. minutu je bilo 16:16. Crnogorci su ubrzo imali i dva gola razlike (18:16), ali im Srbi nisu dozvolili da se previše odlepe. Golom Rastka Stojkovića u 50. minutu rezultat je izjednačen na 20:20 i do kraja se igralo gol za gol. U poslednjem minutu Srbija je imala napad za pobedu, ali je napravljen faul u napadu. Poslednji napad su imali domaći, ali je Ivezić na maestralan način sačuvao mrežu, ali i Srbiju u trci za Evropsko prvenstvo.

Najefikasniji u srpskom timu je bio Momir Ilić sa pet golova, Nemanja Ilić je postigao četiri, a Nemanja Zelenović tri. Kod domaćih su po četiri gola postigli Lipovina, Borozan i Ševaljević.