КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Ивезић спасао Србију у Бару

10.06.2015. 21:43
Rukometaši Srbije
Рукометаши Србије / Извор: МН Press

У претпоследњем колу Групе 4 Црна Гора – Србија 23:23 (11:14).

Није било победника у изузетно драматичном мечу Групе 4 квалификација за Европско првенство наредне године у Пољској. У претпоследњем, петом, колу у Бару Црна Гора и Србија су одиграли 23:23 (11:14). Јунак утакмице је голман српске репрезентација Обрад Ивезић који је у последњем секунду одбранио шут Шеваљевићу и тако обезбедио бод Србији. На тај начин су задржане шансе за пласман на ЕП јер у последњем колу у недељу у Краљеву дочекујемо Израел који није освојио ниједан бод, док Црногорци гостују на Исланду.

Цела утакмица је протекла у доста изједначеној борби, а екипе су се смењивале у вођству. Било је очигледно да су једном и другом тиму бодови изузетно важни. Прво полувреме је протекло у бољој игри Србије. Водили су "орлови" 10:6, а онда је уследио невероватан пад игре, па су домаћи изједначили на 10:10. У тим моментима српски рукометаши нису искористили играча више. Ипак, до краја полувремена направљена је серија 4:1, па се на одмор отишло резултатом 14:11.

У наставку се предност Србије топила и у 38. минуту је било 16:16. Црногорци су убрзо имали и два гола разлике (18:16), али им Срби нису дозволили да се превише одлепе. Голом Растка Стојковића у 50. минуту резултат је изједначен на 20:20 и до краја се играло гол за гол. У последњем минуту Србија је имала напад за победу, али је направљен фаул у нападу. Последњи напад су имали домаћи, али је Ивезић на маестралан начин сачувао мрежу, али и Србију у трци за Европско првенство.

Најефикаснији у српском тиму је био Момир Илић са пет голова, Немања Илић је постигао четири, а Немања Зеленовић три. Код домаћих су по четири гола постигли Липовина, Борозан и Шеваљевић.