POSLE PENALA: Putuj Evropo, Partizan "ostaje" u Srbiji (VIDEO+FOTO)

21.07.2016. 19:57
Nemanja Mihajlović
Nemanja Mihajlović / Izvor: MN Press

U prvoj utakmici u Beogradu nije bilo golova. U revanšu sve rešeno posle penal "ruleta".

Fudbaleri Partizana eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu Evrope. Crno-beli su u revanšu 2. kola u Poljskoj pokušali da preskoče Zaglebje, ali u tome nisu uspeli. Posle 120 minuta nije bilo golova, a u penal seriji je bilo 4:3, a za Partizan penale nisu realizovali Darko Brašanac i Nemanja Mihajlović. Partizan će se sada okrenuti takmičenjima u Srbiji, dok će ekipa iz Lubina igrati sa Sonderjiskeom.

Partizan ili Zaglebje dobili rivala u 120. minutu drame

Posle uvodnih minuta koji su pripali Partizanu, Poljaci su se postepeno oslobađali pritiska, a sve je pratila prilično gruba igra (startovi nad Evertonom, Đurđićem i Vulićevićem), kao i česte provokacije. U dva navrata Bojan Šaranov je odlično reagovao i spasio mrežu „parnog valjka“, mada su i s vremena na vreme i gosti iz Srbije pretili. Najbolju priliku u završnici prve deonice propustio je Sedrik Gogua, kada je posle kornera glavom prebacio gol.

U nastavku meča, oba tima su imala mnogo prilika, ali nije bilo pogodaka. Na put u Poljsku, Ivan Tomić je poveo dva napadača, Nikolu Đurđića i Dušana Vlahovića, ali nijedan ni drugi nisu uspeli da savladaju Polačeka. Đurđić jeste igrao veći deo meča sa zavijenom glavom, ali nije predstavljao opasnost za golmana Polačeka. Zamenio ga je mlađani Vlahović koji je na kraju produžetaka propustio priliku da postigne gol i tako postane heroj. Međutim, ne smeju ni da se zaborave brojne šanse domaćina i dobre reakcije Šaranova.

Bilo je i "promaje" u odbrani (greške Gogue), pokušaja Nemanje Mihajlovića i Miroslava Radovića, Tomić je uveo Sašu Iliću, ali na kraju sve je to rezultiralo jednom NULOM, a zatim i porazom u penal seriji.

Crno-beli su već u "sezoni kupanja" završili takmičenje u Evropi i sada je vreme za utvrđivanje odgovornosti, od stručnog štaba, do rukovodstva. Na ovaj način se ponovila "ona" 1997. godina, kada je Partizan eliminisan od Kroacije. Od tada, pa sve do večeras se nije dogodilo da "parni valjak" iz evropskog takmičenja ispadne već na početku.

CRNO-BELI IMAJU JASAN CILJ: Kroacija se ne sme ponoviti

Ono što je sigurno da će već u nedelju imati prvi test u Srbiji. Debitant u eliti, Bačka, biće rival Tomićevoj četi, u Novom Sadu.

NIJE SA SAIGRAČIMA: Božinov poslao MOĆNU poruku (FOTO)

Na portalu Srbija Danas mogli ste da pratite šta se dešava iz minuta u minut.

Vlaško pogađa i Partizan je ispao. Ukupan rezultat 4:3, u korist Zaglebja.

Mihajloviću brani Polaček. Lopta zatim pogađa i stativu.

I Voznijak pogađa. Posle četiri serije je 3:3.

Janković siguran, sada Partizan vodi sa 3:2.

Egal. Šaranov brani šut Todorovskog, i dalje 2:2.

Đuričković precizan, po sred gola - 2:2.

Guldan pogađa, sada je 2:1 za Poljake.

Ilić pogađa, sada je 1:1.

Janus pogađa. Vode Poljaci sa 1:0.

Brašanac preko gola.

Prvi šutira Partizan.

Kraj. Čekamo penale.

119. minut - Kakva šansa za Vlahovića. Golman Polaček odbija na kratko loptu, ali mladi napadač Partizana ne uspeva da ubaci loptu iz neposredne blizine. Šteta.

117. minut - Janković šutira sa ivice kaznenog prostora.

115. minut - Tošik sa desetak metara šutira, snažno, ali preko gola. Opet sreća za Partizan.

106. minut - Vlaško sa desne strane centrira, Guldan usamljen, u padu pokušava glavom, ali ne uspeva da zakači loptu.

Kraj prvog produžetka.

103. minut - Milenković gubi loptu, šut sa leve strane ali Šaranov brani.

94. minut - Mihajlović centrira, Ilić i Brašanac kasne. Bili su "kratki" zamalo.

91. minut - Kapiten Ilić umesto Radovića.

Produžeci.

87. minut - Opet Mihajlović sa distance. Veoma neprecizan.

83. minut - Zamalo autogol. Od kolena Gogue lopta odlazi preko gola. Sreća za crno-bele. Velika sreća, s obzirom na prethodnu lošu reakciju odbrane.

81. minut - Mihajlović snažno sa 25 metara, ali je i on neprecizan.

76. minut - Dobar pokušaj Radovića sa desne strane, ali lopta odlazi metar pored gola.

74. minut - Ispred Jankovića u poslednjem trenutku interveniše čuvar.

70. minut - Napadač umesto napadača. Vlahović menja Đurđića.

SA LICA MESTA: Ovako izgledaju poslednje pripreme Partizanovog napadača (FOTO)

68. minut - Pokušava Vlaško sa desne strane, ali lopta odlazi u gol aut.

61. minut - Sreća za Partizan. Posle kornera, Janoška pogađa stativu. Šaranov se ljuti na saigrače.

60. minut - Kontra Zaglebja, Milenković loše reaguje i lopta je u korneru.

53. minut - Posle kornera Dabvrovski pokušava glavom, ali je neprecizan. Lopta odlazi pored gola.

46. minut - Gogua neoprezan, ali nema opasnosti po gol Šaranova.

Počinje drugo poluvreme. Promena nema.

Kraj poluvremena.

45+1. minut - Šaranov ispucava loptu u prostor.

43. minut - Dobra prilika za Goguu, koji šutira preko gola.

41. minut - Centaršut Mihajlovića na Goguu. Posle gužve u kaznenom prostoru, Poljaci otklanjaju opasnost.

40. minut - Pre toga Čotra (ima već žuti karton) šutira u glavu Vulićevića. Abdula mu gleda kroz prste.

32. minut - Posle duela sa Voznijakom (dobija karton), Đurđić ostaje na travi. Ukazuje mu se pomoć. Meč nastavlja sa zavijenom glavom zbog udarca laktom. Gruba igra Poljaka.

30. minut - Prvo K. Pjatek pokušava nogom, a zatim i glavom. Ostaje 0:0.

27. minut - Everton na travi, ukazuje mu se pomoć, posle duela sa Janoškom.

22. minut - Šut Dabrovskog sa 30 metara. Visoko iznad gola Šaranova. Sada je domaćin dominantniji.

17. minut - K. Pjatek hvata volej, ali je neprecizan.

Crno-beli imaju podršku od oko 600 navijača.

11. minut - Šaranov brani, posle šuta Pjateka.

8. minut - Everton šutira sa 20-ak metara, ali udarac je izblokiran. Lopta je u korneru.

3. minut - Kontra Partizana. Međutim, u poslednjem trenutku, crno-beli "koče". Lopta dolazi do Radovića, koji pada u kaznenom prostoru. Sudija iz Ukrajine ne misli da je to za penal.