ПОСЛЕ ПЕНАЛА: Путуј Европо, Партизан "остаје" у Србији (ВИДЕО+ФОТО)

21.07.2016. 19:57
Nemanja Mihajlović
Немања Михајловић / Извор: МН Press

У првој утакмици у Београду није било голова. У реваншу све решено после пенал "рулета".

Фудбалери Партизана елиминисани су из квалификација за Лигу Европе. Црно-бели су у реваншу 2. кола у Пољској покушали да прескоче Заглебје, али у томе нису успели. После 120 минута није било голова, а у пенал серији је било 4:3, а за Партизан пенале нису реализовали Дарко Брашанац и Немања Михајловић. Партизан ће се сада окренути такмичењима у Србији, док ће екипа из Лубина играти са Сондерјискеом.

Партизан или Заглебје добили ривала у 120. минуту драме

После уводних минута који су припали Партизану, Пољаци су се постепено ослобађали притиска, а све је пратила прилично груба игра (стартови над Евертоном, Ђурђићем и Вулићевићем), као и честе провокације. У два наврата Бојан Шаранов је одлично реаговао и спасио мрежу „парног ваљка“, мада су и с времена на време и гости из Србије претили. Најбољу прилику у завршници прве деонице пропустио је Седрик Гогуа, када је после корнера главом пребацио гол.

У наставку меча, оба тима су имала много прилика, али није било погодака. На пут у Пољску, Иван Томић је повео два нападача, Николу Ђурђића и Душана Влаховића, али ниједан ни други нису успели да савладају Полачека. Ђурђић јесте играо већи део меча са завијеном главом, али није представљао опасност за голмана Полачека. Заменио га је млађани Влаховић који је на крају продужетака пропустио прилику да постигне гол и тако постане херој. Међутим, не смеју ни да се забораве бројне шансе домаћина и добре реакције Шаранова.

Било је и "промаје" у одбрани (грешке Гогуе), покушаја Немање Михајловића и Мирослава Радовића, Томић је увео Сашу Илићу, али на крају све је то резултирало једном НУЛОМ, а затим и поразом у пенал серији.

Црно-бели су већ у "сезони купања" завршили такмичење у Европи и сада је време за утврђивање одговорности, од стручног штаба, до руководства. На овај начин се поновила "она" 1997. година, када је Партизан елиминисан од Кроације. Од тада, па све до вечерас се није догодило да "парни ваљак" из европског такмичења испадне већ на почетку.

ЦРНО-БЕЛИ ИМАЈУ ЈАСАН ЦИЉ: Кроација се не сме поновити

Оно што је сигурно да ће већ у недељу имати први тест у Србији. Дебитант у елити, Бачка, биће ривал Томићевој чети, у Новом Саду.

НИЈЕ СА САИГРАЧИМА: Божинов послао МОЋНУ поруку (ФОТО)

На порталу Србија Данас могли сте да пратите шта се дешава из минута у минут.

Влашко погађа и Партизан је испао. Укупан резултат 4:3, у корист Заглебја.

Михајловићу брани Полачек. Лопта затим погађа и стативу.

И Вознијак погађа. После четири серије је 3:3.

Јанковић сигуран, сада Партизан води са 3:2.

Егал. Шаранов брани шут Тодоровског, и даље 2:2.

Ђуричковић прецизан, по сред гола - 2:2.

Гулдан погађа, сада је 2:1 за Пољаке.

Илић погађа, сада је 1:1.

Јанус погађа. Воде Пољаци са 1:0.

Брашанац преко гола.

Први шутира Партизан.

Крај. Чекамо пенале.

119. минут - Каква шанса за Влаховића. Голман Полачек одбија на кратко лопту, али млади нападач Партизана не успева да убаци лопту из непосредне близине. Штета.

117. минут - Јанковић шутира са ивице казненог простора.

115. минут - Тошик са десетак метара шутира, снажно, али преко гола. Опет срећа за Партизан.

106. минут - Влашко са десне стране центрира, Гулдан усамљен, у паду покушава главом, али не успева да закачи лопту.

Крај првог продужетка.

103. минут - Миленковић губи лопту, шут са леве стране али Шаранов брани.

94. минут - Михајловић центрира, Илић и Брашанац касне. Били су "кратки" замало.

91. минут - Капитен Илић уместо Радовића.

Продужеци.

87. минут - Опет Михајловић са дистанце. Веома непрецизан.

83. минут - Замало аутогол. Од колена Гогуе лопта одлази преко гола. Срећа за црно-беле. Велика срећа, с обзиром на претходну лошу реакцију одбране.

81. минут - Михајловић снажно са 25 метара, али је и он непрецизан.

76. минут - Добар покушај Радовића са десне стране, али лопта одлази метар поред гола.

74. минут - Испред Јанковића у последњем тренутку интервенише чувар.

70. минут - Нападач уместо нападача. Влаховић мења Ђурђића.

СА ЛИЦА МЕСТА: Овако изгледају последње припреме Партизановог нападача (ФОТО)

68. минут - Покушава Влашко са десне стране, али лопта одлази у гол аут.

61. минут - Срећа за Партизан. После корнера, Јаношка погађа стативу. Шаранов се љути на саиграче.

60. минут - Контра Заглебја, Миленковић лоше реагује и лопта је у корнеру.

53. минут - После корнера Дабвровски покушава главом, али је непрецизан. Лопта одлази поред гола.

46. минут - Гогуа неопрезан, али нема опасности по гол Шаранова.

Почиње друго полувреме. Промена нема.

Крај полувремена.

45 1. минут - Шаранов испуцава лопту у простор.

43. минут - Добра прилика за Гогуу, који шутира преко гола.

41. минут - Центаршут Михајловића на Гогуу. После гужве у казненом простору, Пољаци отклањају опасност.

40. минут - Пре тога Чотра (има већ жути картон) шутира у главу Вулићевића. Абдула му гледа кроз прсте.

32. минут - После дуела са Вознијаком (добија картон), Ђурђић остаје на трави. Указује му се помоћ. Меч наставља са завијеном главом због ударца лактом. Груба игра Пољака.

30. минут - Прво К. Пјатек покушава ногом, а затим и главом. Остаје 0:0.

27. минут - Евертон на трави, указује му се помоћ, после дуела са Јаношком.

22. минут - Шут Дабровског са 30 метара. Високо изнад гола Шаранова. Сада је домаћин доминантнији.

17. минут - К. Пјатек хвата волеј, али је непрецизан.

Црно-бели имају подршку од око 600 навијача.

11. минут - Шаранов брани, после шута Пјатека.

8. минут - Евертон шутира са 20-ак метара, али ударац је изблокиран. Лопта је у корнеру.

3. минут - Контра Партизана. Међутим, у последњем тренутку, црно-бели "коче". Лопта долази до Радовића, који пада у казненом простору. Судија из Украјине не мисли да је то за пенал.