LE: Asteras zasluženo slavio protiv lošeg Partizana!

02.10.2014. 20:35 22:54
FK Asteras
FK Asteras / Izvor: Twitter

Golovima Usera i Para, Grčki predstavnik sa 2:0 lako savladao anemične crno-bele.

Porazom od Asterasa, ekipa Partizana prekinula je ovosezonsku seriju mečeva bez poraza u Evropskim takmičenjima.

Kada su grupe izvučene, komentari su bili da crno-beli od svih protivnika svoju šansu trebaju da traže u duelima sa Asterasom, ali se već na gostovanju u Grčkoj pokazalo da nije tako. Posle remija sa velikim i daleko zvučnijim Totenhemom, crno-beli su pretrpeli poraz od Asterasa. Potpuno anemična, bezidejna igra „nagrađena“ je pobedom protivnika od 2:0. Istina od početka susreta izabranici Marka Nikolića krenuli su hrabro, ali ne i konkretno.

Posle duže pauze zbog povrede pete na teren se u meču sa Asterasom vratio Nemanja Kojić.

Bezidejnu igru znalački je kaznio Usero koji je u 22. minutu posle asistencije Mace poslao loptu iza leđa Lukača. Postignuti pogodak dao je vetar u leđa domaćinima koji su još sigurnije krenuli ka golu crno-belih. Poteze često konfuzne odbrane ispravljao je Lukač ali je on ponovo kapitulirao u 51. minutu kada je iz školske akcije posle asistencije Mace mrežu pogodio Para, postavivši konačan rezultat susreta. Teško je bilo izbrojati greške igrača Partizana, istina, tokom većeg dela meča imali su loptu u nogama ali nisu znali šta će sa njom. Jedina konkretna šansa pred golom domaćina viđena je 62. minutu kada je posle asistencije Grbića pored gola šutirao Vulićević. Pokušali su crno-beli na sve načine da se vrate u meč, Nikolić je i izmenama pokušao da pokrene „parni valjak“ ali su po isteku 90. minuta ipak morali da pruže ruku boljim Grcima.

ASTERAS: Kosicki, Pantelaidis, Sankare, Luj, Goian, Usero, Role, Zisopulos, Maca, Para (Barales), Đaniotas.

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Ćirković, Stanković, Volkov, B. Ilić, S. Ilić (Kojić), Grbić (Ninković), Živković (Fofana), Pantić, Lazović.

PRENOS UTAKMICE UŽIVO MOGLI STE DA PRATITE NA PORTALU SRBIJA DANAS.

Utakmica je završena .... Zaslužena radost igrača Asterasa!

87. minut - Potpuna dominacija Asterasa. Terenska inicijativa, kontrola lopte.

Možda i najlošija igra crno-belih od početka sezone.

78. minut - Posle duže pauze zbog povrede pete ponovo je na terenu Nemanja Kojić.

68. minut - Još jednom je kapitulirala statična odbrana Partizana, ali je Barales bio u ofsajdu tako da pogodak nije priznat.

S obzirom na to da protivnik vodi sa 2:0 crno-beli su na pragu prvog poraza u Evropi ove sezone.

Teško je izbrojati greške crno-belih na sredini terena. Partizan ima loptu u posedu, ali ne zna šta će sa njom.

62. minut - Najopasnija akcija Partizana u dosadašnjem delu utakmice. Grbić je poslao loptu do Vulićevića koji je šutirao iskosa ali je golman Kosicki uspeo da interveniše i loptu izbaci u korner iz kog crno-beli nisu bili opasni.

51. minut - 2:0 - GOOLL - PARA - Gol kao na treningu. Poigrali su se igrači Asterasa sa odbranom Partizana. Luj je uputio loptu u srce šesnaesterca, Maca je propustio do Pare koji je smešta u mrežu nemoćnog Lukača.

49. minut - Nastavljaju da prete Grci. Para se lepo namestio ali je šutirao preko gola.

47. minut - Gužva pred golom Partizana. Slaba reakcija Stankovića ali je Lukač dobom intervencijom uspeo da sačuva gol crno-belih.

39. minut - Taktički mnogo bolja igra domaćina. Role je zapretio šutem sa ivice šesnaesterca ali Lukač siguran i ovoga puta.

34. minut - Crno-beli još uvek nisu uspeli da upute ozbiljniji šut ka golu protivnika. Potpuno bezidejna igra. Sa druge strane protivnik jednostavan, tačak, kreativniji.

24. minut - Još jedna sjajna prilika za Grke. Usero je iskoristio kiks Vulićevića jednostavno ga pretrčao ali je Lukač pravovremenom intervencijom uspeo da sačuva gol.

22. minut - 1:0 - GOOLL - USERO - Maca je fenomenalnom asistencijom proigrao Usera koji je iskoristio kiks čak tri igrača odbrane crno-belih i poslao loptu iza leđa Lukača.

15. minut - Prva opasnija situacija pred golom Partizana, ali je lopta iz srca šesnaesterca završila pored gola.

13. minut - Velika borba na svim delovima terena, bez pravih šansi na obe strane.

6. minut - Prvi pokušaj domaćina. Iz slobodnog udarca zapretio je Role ali je njegov šut bio lak posao za golmana Lukača.

Od prvog minuta, Partizanovi igrači pokušavaju da stvore pritisak pred golom protivnika.