ЛЕ: Астерас заслужено славио против лошег Партизана!

02.10.2014. 20:35 22:54
FK Asteras
ФК Астерас / Извор: Twitter

Головима Усера и Пара, Грчки представник са 2:0 лако савладао анемичне црно-беле.

Поразом од Астераса, екипа Партизана прекинула је овосезонску серију мечева без пораза у Европским такмичењима.

Када су групе извучене, коментари су били да црно-бели од свих противника своју шансу требају да траже у дуелима са Астерасом, али се већ на гостовању у Грчкој показало да није тако. После ремија са великим и далеко звучнијим Тотенхемом, црно-бели су претрпели пораз од Астераса. Потпуно анемична, безидејна игра „награђена“ је победом противника од 2:0. Истина од почетка сусрета изабраници Марка Николића кренули су храбро, али не и конкретно.

После дуже паузе због повреде пете на терен се у мечу са Астерасом вратио Немања Којић.

Безидејну игру зналачки је казнио Усеро који је у 22. минуту после асистенције Маце послао лопту иза леђа Лукача. Постигнути погодак дао је ветар у леђа домаћинима који су још сигурније кренули ка голу црно-белих. Потезе често конфузне одбране исправљао је Лукач али је он поново капитулирао у 51. минуту када је из школске акције после асистенције Маце мрежу погодио Пара, поставивши коначан резултат сусрета. Тешко је било избројати грешке играча Партизана, истина, током већег дела меча имали су лопту у ногама али нису знали шта ће са њом. Једина конкретна шанса пред голом домаћина виђена је 62. минуту када је после асистенције Грбића поред гола шутирао Вулићевић. Покушали су црно-бели на све начине да се врате у меч, Николић је и изменама покушао да покрене „парни ваљак“ али су по истеку 90. минута ипак морали да пруже руку бољим Грцима.

АСТЕРАС: Косицки, Пантелаидис, Санкаре, Луј, Гоиан, Усеро, Роле, Зисопулос, Маца, Пара (Баралес), Ђаниотас.

ПАРТИЗАН: Лукач, Вулићевић, Ћирковић, Станковић, Волков, Б. Илић, С. Илић (Којић), Грбић (Нинковић), Живковић (Фофана), Пантић, Лазовић.

ПРЕНОС УТАКМИЦЕ УЖИВО МОГЛИ СТЕ ДА ПРАТИТЕ НА ПОРТАЛУ СРБИЈА ДАНАС.

Утакмица је завршена .... Заслужена радост играча Астераса!

87. минут - Потпуна доминација Астераса. Теренска иницијатива, контрола лопте.

Можда и најлошија игра црно-белих од почетка сезоне.

78. минут - После дуже паузе због повреде пете поново је на терену Немања Којић.

68. минут - Још једном је капитулирала статична одбрана Партизана, али је Баралес био у офсајду тако да погодак није признат.

С обзиром на то да противник води са 2:0 црно-бели су на прагу првог пораза у Европи ове сезоне.

Тешко је избројати грешке црно-белих на средини терена. Партизан има лопту у поседу, али не зна шта ће са њом.

62. минут - Најопаснија акција Партизана у досадашњем делу утакмице. Грбић је послао лопту до Вулићевића који је шутирао искоса али је голман Косицки успео да интервенише и лопту избаци у корнер из ког црно-бели нису били опасни.

51. минут - 2:0 - GOOLL - ПАРА - Гол као на тренингу. Поиграли су се играчи Астераса са одбраном Партизана. Луј је упутио лопту у срце шеснаестерца, Маца је пропустио до Паре који је смешта у мрежу немоћног Лукача.

49. минут - Настављају да прете Грци. Пара се лепо наместио али је шутирао преко гола.

47. минут - Гужва пред голом Партизана. Слаба реакција Станковића али је Лукач добом интервенцијом успео да сачува гол црно-белих.

39. минут - Тактички много боља игра домаћина. Роле је запретио шутем са ивице шеснаестерца али Лукач сигуран и овога пута.

34. минут - Црно-бели још увек нису успели да упуте озбиљнији шут ка голу противника. Потпуно безидејна игра. Са друге стране противник једноставан, тачак, креативнији.

24. минут - Још једна сјајна прилика за Грке. Усеро је искористио кикс Вулићевића једноставно га претрчао али је Лукач правовременом интервенцијом успео да сачува гол.

22. минут - 1:0 - GOOLL - УСЕРО - Маца је феноменалном асистенцијом проиграо Усера који је искористио кикс чак три играча одбране црно-белих и послао лопту иза леђа Лукача.

15. минут - Прва опаснија ситуација пред голом Партизана, али је лопта из срца шеснаестерца завршила поред гола.

13. минут - Велика борба на свим деловима терена, без правих шанси на обе стране.

6. минут - Први покушај домаћина. Из слободног ударца запретио је Роле али је његов шут био лак посао за голмана Лукача.

Од првог минута, Партизанови играчи покушавају да створе притисак пред голом противника.