LE (KVALIFIKACIJE): Vojvodina "trojkom" najavila revanš, a Čukarički minimalcem

16.07.2015. 22:24
Detalj sa utakmice Čukarički - Gabala
Detalj sa utakmice Čukarički - Gabala / Izvor: MN Press

Vojvodina u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope pobedila sa 3:0, a Čukarički sa 1:0.

Vojvodina i Čukarički revanše drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope čekaju sa pozitivnim rezultatima. I "Stara dama" iz Novog Sada i "brđani" iz Beograda su kao domaćini pobedili Spartaks, odnosno Gabalu. Vojvodina je pobedila Letonce sa 3:0, a Čukarički Azere sa 1:0. Revanši će biti odigrani za sedam dana, a može se reći da su Novosađani napravili veliki korak ka trećem kolu.

Vojvodina je već u 16. minutu vodila sa 2:0, posle golova Aleksandra Stanisavljevića i Miljana Mrdakovića. U 6. minutu, Stanisavljević je odlično izveo slobodan udarac i pogodio mrežu gostiju iz Letonije (pogledajte OVDE). Samo deset minuta kasnije, iskusni napadač kakav je Mrdaković lako je realizovao odličan pas. Pre toga je izbegao ofsajd zamku i doneo značajnu prednost svom timu.

U 40. minutu, opet je Mrdaković izbegao ofsajd zamku i šutirao. Međutim, sa desne strane, sa pet metara pogodio je stativu gola Spartaksa. Stanisavljević je u 70. minutu, sa 20-ak metara pokušao da iznenadi golmana gostiju, ali mu to nije uspelo. U 74. minutu, šansu je dobio i novi napadač Voše, Ognjen Ožegović. Mesto mu je ustupio nešto iskusniji Mrdaković. Inače, šef stručnog štaba Zlatomir Zagorčić najavio je da će bivši napadač Crvene zvezde i Borca dobiti priliku.

I kada se činilo da će utakmica na "Karađorđu" (ulaz bio besplatan) biti završena sa 2:0, Romans Mickevičs je nespretno reagovao u svom petercu i postigao autogol. Igrao se 88. minut, a "asistent" je bio Darko Puškarić.

U Beogradu, Čukarički je dočekao Gabalu, a na gol se čekalo do 53. minuta. Pre vodećeg pogotka, "brđani" su bili bolji tim, ali to nisu uspeli da materijalizuju. A onda, u pomenutom minutu, u kaznenom prostoru oboren je Slavoljub Srnić, a realizator sa bele tačke bio je Nikola Stoiljković. Mogao je napadač Čuke da postigne i drugi gol posle centaršuta Jankovića sa desne strane, ali je lopta otišla u korner.

Meč na Banovom brdu uživo su gledali i selektor "zlatnih" omladinaca Veljko Paunović, kao i nekadašnji reprezentativac Ivica Dragutinović.

Vojvodina - Spartaks 3:0

Strelci: Stanisavljević 6, Mrdaković16, Mickevičs 88 ag.

Stadion: "Karađorđe"

Sudija: Beno Milo (Francuska)

Žuti kartoni: Stanisavljević. Vasilić - Kazačoks, Nazarenko

Crveni kartoni:

Vojvodina: Žakula, Vasilić, Pankov, Đurić, Nastić, Maksimović (od 79. Puškarić), Sekulić, Ivanić, Stanisavljević, Stamenić (od 72. Paločević), Mrdaković (od 74. Mrdaković).

Spartaks: Kolinkov, Abdulatofik (od 75. Punkuls), Nazarenko, Bulvits, Slapme, Vavakju, Maksimenko, Kazačoks (od 46- Mežs), Mikevičs, Ulimbaševs, Stulgis (od 21. Takji).

Čukarički - Gabala 1:0