ЛЕ (КВАЛИФИКАЦИЈЕ): Војводина "тројком" најавила реванш, а Чукарички минималцем

16.07.2015. 22:24
Detalj sa utakmice Čukarički - Gabala
Детаљ са утакмице Чукарички - Габала / Извор: МН Press

Војводина у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу Европе победила са 3:0, а Чукарички са 1:0.

Војводина и Чукарички реванше другог кола квалификација за Лигу Европе чекају са позитивним резултатима. И "Стара дама" из Новог Сада и "брђани" из Београда су као домаћини победили Спартакс, односно Габалу. Војводина је победила Летонце са 3:0, а Чукарички Азере са 1:0. Реванши ће бити одиграни за седам дана, а може се рећи да су Новосађани направили велики корак ка трећем колу.

Војводина је већ у 16. минуту водила са 2:0, после голова Александра Станисављевића и Миљана Мрдаковића. У 6. минуту, Станисављевић је одлично извео слободан ударац и погодио мрежу гостију из Летоније (погледајте ОВДЕ). Само десет минута касније, искусни нападач какав је Мрдаковић лако је реализовао одличан пас. Пре тога је избегао офсајд замку и донео значајну предност свом тиму.

У 40. минуту, опет је Мрдаковић избегао офсајд замку и шутирао. Међутим, са десне стране, са пет метара погодио је стативу гола Спартакса. Станисављевић је у 70. минуту, са 20-ак метара покушао да изненади голмана гостију, али му то није успело. У 74. минуту, шансу је добио и нови нападач Воше, Огњен Ожеговић. Место му је уступио нешто искуснији Мрдаковић. Иначе, шеф стручног штаба Златомир Загорчић најавио је да ће бивши нападач Црвене звезде и Борца добити прилику.

И када се чинило да ће утакмица на "Карађорђу" (улаз био бесплатан) бити завршена са 2:0, Романс Мицкевичс је неспретно реаговао у свом петерцу и постигао аутогол. Играо се 88. минут, а "асистент" је био Дарко Пушкарић.

У Београду, Чукарички је дочекао Габалу, а на гол се чекало до 53. минута. Пре водећег поготка, "брђани" су били бољи тим, али то нису успели да материјализују. А онда, у поменутом минуту, у казненом простору оборен је Славољуб Срнић, а реализатор са беле тачке био је Никола Стоиљковић. Могао је нападач Чуке да постигне и други гол после центаршута Јанковића са десне стране, али је лопта отишла у корнер.

Меч на Бановом брду уживо су гледали и селектор "златних" омладинаца Вељко Пауновић, као и некадашњи репрезентативац Ивица Драгутиновић.

Војводина - Спартакс 3:0

Стрелци: Станисављевић 6, Мрдаковић16, Мицкевичс 88 аг.

Стадион: "Карађорђе"

Судија: Бено Мило (Француска)

Жути картони: Станисављевић. Василић - Казачокс, Назаренко

Црвени картони:

Војводина: Жакула, Василић, Панков, Ђурић, Настић, Максимовић (од 79. Пушкарић), Секулић, Иванић, Станисављевић, Стаменић (од 72. Палочевић), Мрдаковић (од 74. Мрдаковић).

Спартакс: Колинков, Абдулатофик (од 75. Пункулс), Назаренко, Булвитс, Слапме, Вавакју, Максименко, Казачокс (од 46- Межс), Микевичс, Улимбашевс, Стулгис (од 21. Такји).

Чукарички - Габала 1:0