LE, PLEJ-OF: Autogolovi i Grbić održali Partizan u životu!

21.08.2014. 19:58 22:21
Petar Grbić
Petar Grbić / Izvor: MN Press

Crno-beli savladali su na stadionu u Humskoj azerbejdžanski Nefči sa 3:2 (2:2).

Partizan je teškom mukom savladao Nefči u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope sa 3:2 (2:2). Crno-beli su posle samo 17 minuta gubili sa 2:0, a oba gola postigao je Brazilac Silva. Tada se činilo da će to biti potpuni fijaskog srpskog vicešampiona, ali samo 10-ak minuta kasnije, sve je počelo da podseća na scenario epozode „Ludogorec“.

Petar Grbić

Prvo je autogol u 29. minutu postigao Silva, pa je zatim Grbić tri minuta kasnije lobovao Stamenkovića za poravnanje rezultata. Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja, pa se kao u meču sa bugarskim predstavnikom, na odmor otišlo rezltatom 2:2. Napadao je Partizan na početku drugog poluvremena, ali bez rezultata. Pokušavali su Lazović i Škuletić, ali su fudbaleri Nefčija večeras bili veoma raspoloženi za postizanje pogodaka – u svoju mrežu. Igrao se 69. minut kao je posle centaršuta Lazovića, štoper gostiju Janusadze veoma nespretno reagovao i tako doneo potpuni preokret za Partizan. Mogao je Lazović u 92. minutu da povisi prednost, ali je Stamenković maestralno reagovao i tako spasao svoj tim od četvrtog pogotka. Revanš susret igra se za sedam dana u Bakuu.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90+5. minut: KRAAAAJ: Partizan je savladao Nefči sa 3:2 (2:2) u prvom susretu plej-ofa za Ligu Evrope.

92. minut: Maestralna reakcija Stamenkovića. Lazović je odlično skočio u petercu protivnika, ali je bivši golman Crvene zvezde spasao svoj tim.

80. minut: Poslednji adut Nikolića je Beko Fofana. Teren napušta Petar Škuletić. U istom minutu kapiten Nefčija Flavinjo ustupio je svoje mesto Samiru Masimovu.

Stadion: Partizana u Humskoj.

Sudija: Husein Goček (Turska).

Žuti kartoni: Grbić, Ninković, Stanković, Drinčić, Fofana (Partizan). Flavinjo, Bertuči (Nefči).

Strelci: 0:1, Silva (10'). 0:2, Silva (17'). 1:2, Silva (29'ag). 2:2, Grbić (32'). 3:2, Junusadze (69'ag).

Partizan: Lukač, Vulićević, Petrović, Stanković, B. Ilić, Brašanac, Ninković (Živković), Grbić (S. Ilić), Drinčić, Lazović, Škuletić (Fofana). Trener: Marko Nikolić.

Nefči: Stamenković, Silva, Junusadze, Bertuči, Abdulajev (Kanales), Flavinjo (Masimov), Vobaj, Ramos, Koe, Sejidov (Imamverdijev), Nfor. Trener: Bijukaga Hadžijev.

72. minut: Druga izmena u ekipi Partizana. Umesto Grbića u igru je ušao Saša Ilić. Menja i Hadžijev. Kanales je zamenio Abdulajeva.

69. minut: GOOOOLLLLLL, 3:2. Autogol je postigao Junusadze. Lazović je "zavrnuo" loptu u petarac protivnika, a na nju je natrčao desni štoper gostiju. Drugi auto-gol Nefčija na meču za potpuni preokret Partizana.

61. minut: Umesto indisponiranog Ninkovića u igru je ušao Andrija Živković.

55. minut: Mogao je Partizan do vođstva. Lazović i Škuletić su se spetljali pred golom Stamenkovića, a na odbijenu loptu natrčao je Vulićević, koji je sa ivice šesnaesterca probao da ugrozi 29-godišnjeg čuvara mreže, ali je bio zamalo neprecizan.

45. minut: Stanković je posle oštrog starta nad napadačem gostiju zaradio javnu opomenu. Potom je Bertuči pokušao iz velike udaljenosti, ali je Lukač sigurno intervenisao. Turski sudija je odmah zatim označio kraj prvog dela igre, koji je okončan 2:2.

42. minut: Grbić je odlično prošao po desnom boku, ali nije uspeo da asistira nijednom od napadača. Od svega, samo uzadasi na tribinama.

32. minut: GOOOOLLLL, 2:2. Strelac je Petar Grbić. Veoma slično kao i u susretu sa bugarskim Ludogorecom, Partizan je posle samo tri minuta uspeo da poravna rezultat. Grbić je uspešno izbegao ofsajd zamku i lobovao istrčalog Stamenkovića. Prava majstorija!

Petar Grbić

29. minut: GOOOOLLLLLL, 1:2. Autogol Silve. Defanzivac Nefčija je posle polu šanse koju su imali domaći, glavom sproveo loptu u svoju mrežu i tako razgalio navijače na stadionu Partizana.

25. minut: Druga kolosalna prilika za Partizan. Petrović je centrao ka Grbiću, ali je on kao i golman Stamenković promašio čitav fudbal, a na drugoj stativi je na nju natrčao Ninković, koji je sa pet metara promašio prazan gol Nefčija.

18. minut: Odmah što su krenuli sa centra, fudbaleri Partizana su stvorili gol šansu. Grbić je izašao jedan na jedan sa Stamenkovićem, prošao ga, ali je želeći da iscenira jedanaesterac, pao i tako zaradio žuti karton.

17. minut: GOOOOLLLL, 0:2. Strelac je Silva. Ponovo nesmotrenost crno-belih u odbrani. Posle četvrtog kornera gostiju, lopta je prošla nekoliko igrača Partizana i ponovo došla do Silve, koji ju je ponovo bez većeg problema smestio iza leđa Lukača. Šok u Humskoj.

Silva Kruz
Silva Kruz / Izvor: MN Press

10. minut:  GOOOOLLLL, 0:1. Strelac je Silva. Lukač je posle odlične intervencije i izbijene lopte u korner, kod sledeće akcije gostiju "zaspao" na liniji, pa je defanzivac iz Brazila Silva imao lak posao da je ubaci u mrežu.

7. minut: Kapiten Nefčija Flavinjo je zbog starta s leđa prvi opomenuti igrač na ovom susretu.

4. minut: Kakva šansa za Ninkovića. Stamenković je promašio loptu prilikom ubacivanja Lazovića, gol je ostao nebranjen, ali veznjak Partizana nije dovoljno jako šutirao, pa je prilika za vođstvo propala.

2. minut: Odmah uzbuđenje pred golom Lukača. Vobaj je posle odličnog centaršuta sa leve strane zatresao je mrežu crno-belih, ali je linijski sudija signalizirao ofsajd poziciju.

1. minut: Sudija Goček je dao znak za početak susreta. Prvi sa centra krenuli su gosti.

Crno-beli će bez kapitena Saše Ilića početi susret, a umesto povređenog Volkova igraće Nemanja Petrović.