LE: Radović heroj Legije, šestica PAOK-a

18.09.2014. 23:38
Miroslav Radović
Miroslav Radović / Izvor: Profimedia
Napoli se mučio sa ekipom Sparte, ali je Mertens u 81. minutu potvrdio pobedu izabranika Rafe Beniteza. Dinamo iz Kijeva je ubedljivo slavio na gostovanju u Portugalu.

U preostalim mečevima prvog kola grupne faze Lige Evrope, koji su igrani od 21:05, nije bilo prevelikih iznenađenja, ali je zato bilo golova. Everton je na "Gudison parku" pregazio Bundesligaša Volfsburg sa 4:1 i tako najavio da će biti ozbiljan konkurent za prvu poziciju u Grupi H.

Kevin Miralas
Kevin Miralas / Izvor: Tanjug

Steaua je posle 0:0 u prvom poluvremenu, ispratila danskog šampiona, ekipu Olborga, sa šest komada u mreži, dok je ekipa PAOK-a "Tumba areni", bila gotovo istovetno surova prema Dinamu iz Minska (6:1). Švajcarski Jang Bojs je sa "petardom" započeo evropsku sagu, što ruku na srce, može da bude jedno od malih iznenađenja, s obzirom na renome bratislavskog Slovana. U Grupi G dva preslikana rezultata, Sevilja je posle 30 minuta vodila sa 2:0 i zadržala tu prednost do kraja, dok je Standard tek u finišu slomio otpor Rijeke i golovima Cimana i Arauha slavio sa 2:0. Jedine dve pobede gostiju odneli su Dinamo Kijev, koji je savladao Rio Ave sa 3:0 i Trabzonspor, koji je golom Papadopulosa u četvrtom minutu nadoknade, iščupao bod u džepu ekipi Metalista (1:2).