LIGA ŠAMPIONA: Šestica Bajerna, Nejmar dokrajčio PSŽ! (VIDEO)

21.04.2015. 22:40
Fudbaleri Bajerna
Fudbaleri Bajerna / Izvor: Reuters

Bajern i Barselona su prvi polufinalisti.

Ekipe Barselone i Bajerna iz Minhena prvi su polufinalisti ovogodišnje Lige Šampiona. Barsa savladala PSŽ 2:0 (ukupno 5:1), dok je Bajern slavio protiv Porta sa 6:1 ( ukupno 7:4).

Barselone je u revanš meču četvrtine finala savladala PSŽ sa 2:0 i osigurala svoje mesto među četiri najbolje ekipe. Katalonci su i u prvom meču slavili sa 3:1, ali su želeli da ostvare pobedu i pred svojim navijačima. Mrežu gostiju načeo je Nejmar već u 14. minutu posle sjajne asistencije Inijeste koji je prošao po sredinu i "izbacio" Brazilca koji je prvario Luiza i Sirigua i poslao loptu u mrežu. Isti igrač je petnaestak minuta kasnije postigao i svoj drugi pogodak. Tada je Alveš sjajno centrirao a u šesnaestercu je odlično reagovao Brazilac koji je poslao loptu u mrežu.

U nastavku meča PSŽ je zaigrao znatno angažovanije u želji da stigne barem do počasnog pogotka ali su svoje šanse propustili Verati, Ibrahimović i Kavani tako da je do kraja meča na semaforu ostalo 2:0 za domaću ekipu.

Nejmar na meču protiv PSŽ
Nejmar na meču protiv PSŽ / Izvor: Beta/AP

BARSELONA: Ter Štegen, Alves, Pike, Maskerano, Alba, Buksets (od 55. Roberto), Inijesta (od 46. Ćavi), Rakitić, Mesi, Suarez (od 75. Pedro), Nejmar.

PSŽ: Sirigu, Van der Vil, Markinjos, Luiz, Maksvel, Verati, Kabaj(od 66. Lukas), Matuidi (od 80. Rabiot), Pastore, Kavani (od 79. Laveci), Ibrahimović.

U drugom meču Bajern je "demolirao" Porto sa 6:1. Bez obzira na to što su Portugalci u Minhen stigli sa povoljnim rezultatom iz prvog meča (3:1) na terenu Alijanc Arene postojao je samo jedan tim. Izabranici Pepa Gvardiole bili su neumoljivi i poveli su već u 15. minutu kada je mrežu gostiju načeo Alkantara posle asistencije Bernata. Sedam minuta kasnije Boateng je duplirao prednost, a u 28. minutu viđena je prelepa akcija koju je golom krunisao Levandovski (više o tome pročitajte OVDE). Do odlaska na odmor Fabijana je matirao i Miler, a tačku na rezultat prvog dela svojim drugim pogotkom stavio je Levandovski.

U drugom delu meča domaćini su usporili, dok su sa druge strane gosti krenuli odlučnije ka golu Nojera kako bi što pre stigli do pogotka. Igrao se 74. minut kada je Martinez glavom loptu poslao u mrežu za 5:1. Svega nekoliko minuta kasnije isti igrač je mogao i do drugog gola ali je lopta završila pored stative. Tačku na rezultat pogotkom u 88. minutu stavio je Alonso pogotkom iz slobodnog udarca.