ЛИГА ШАМПИОНА: Шестица Бајерна, Нејмар докрајчио ПСЖ! (ВИДЕО)

21.04.2015. 22:40
Fudbaleri Bajerna
Фудбалери Бајерна / Извор: Реутерс

Бајерн и Барселона су први полуфиналисти.

Екипе Барселоне и Бајерна из Минхена први су полуфиналисти овогодишње Лиге Шампиона. Барса савладала ПСЖ 2:0 (укупно 5:1), док је Бајерн славио против Порта са 6:1 ( укупно 7:4).

Барселоне је у реванш мечу четвртине финала савладала ПСЖ са 2:0 и осигурала своје место међу четири најбоље екипе. Каталонци су и у првом мечу славили са 3:1, али су желели да остваре победу и пред својим навијачима. Мрежу гостију начео је Нејмар већ у 14. минуту после сјајне асистенције Инијесте који је прошао по средину и "избацио" Бразилца који је прварио Луиза и Сиригуа и послао лопту у мрежу. Исти играч је петнаестак минута касније постигао и свој други погодак. Тада је Алвеш сјајно центрирао а у шеснаестерцу је одлично реаговао Бразилац који је послао лопту у мрежу.

У наставку меча ПСЖ је заиграо знатно ангажованије у жељи да стигне барем до почасног поготка али су своје шансе пропустили Верати, Ибрахимовић и Кавани тако да је до краја меча на семафору остало 2:0 за домаћу екипу.

Nejmar na meču protiv PSŽ
Нејмар на мечу против ПСЖ / Извор: Бета/АП

БАРСЕЛОНА: Тер Штеген, Алвес, Пике, Маскерано, Алба, Буксетс (од 55. Роберто), Инијеста (од 46. Ћави), Ракитић, Меси, Суарез (од 75. Педро), Нејмар.

ПСЖ: Сиригу, Ван дер Вил, Маркињос, Луиз, Максвел, Верати, Кабај(од 66. Лукас), Матуиди (од 80. Рабиот), Пасторе, Кавани (од 79. Лавеци), Ибрахимовић.

У другом мечу Бајерн је "демолирао" Порто са 6:1. Без обзира на то што су Португалци у Минхен стигли са повољним резултатом из првог меча (3:1) на терену Алијанц Арене постојао је само један тим. Изабраници Пепа Гвардиоле били су неумољиви и повели су већ у 15. минуту када је мрежу гостију начео Алкантара после асистенције Берната. Седам минута касније Боатенг је дуплирао предност, а у 28. минуту виђена је прелепа акција коју је голом крунисао Левандовски (више о томе прочитајте ОВДЕ). До одласка на одмор Фабијана је матирао и Милер, а тачку на резултат првог дела својим другим поготком ставио је Левандовски.

У другом делу меча домаћини су успорили, док су са друге стране гости кренули одлучније ка голу Нојера како би што пре стигли до поготка. Играо се 74. минут када је Мартинез главом лопту послао у мрежу за 5:1. Свега неколико минута касније исти играч је могао и до другог гола али је лопта завршила поред стативе. Тачку на резултат поготком у 88. минуту ставио је Алонсо поготком из слободног ударца.