117.1527
109.2537

LŠ: Mesijeva magija kaparisala Barsi finale (VIDEO)

06.05.2015. 22:47
Lionel Mesi postiže drugi gol na meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena / Izvor: Tanjug

Katalonci već posle prvog meča polufinala gotovo osigurali put u Berlin 6. juna.

Fudbaleri Barselone napravili su značajan korak ka plasmanu u finale ovogodišnje Lige šampiona, pošto su u prvom meču polufinala savladali minhenski Bajern rezultatom 3:0 (0:0).

Katalonci su do zasluženog trijumfa, kojim su već na pragu plasmana u finale elitnog evropskog takmičenja, stigli zahvaljujući fenomenalnom Lionelu Mesiju, koji je po ko zna koji put u karijeri pokazao da je njegov doprinos rezultatima Barselone nemerljiv. Argentinac je za samo četiri minuta, u periodu od 77. do 80, na maestralan način dva puta pogodio mrežu odličnog Manuela Nojera (pogotke Mesija možete videti OVDE), da bi u samoj završnici Nejmar krunisao magično drugo poluvreme domaćina, a i njemu je pravovremenom asistencijom "kumovao" Mesi.

Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena / Izvor: Tanjug

Barsa je imala priliku da već u 12. minutu stigne do početne prednosti, ali Suarez nije realizovao zicer kada je izašao potpuno sam ispred Nojera koji je nogom odbio njegov udarac u polje. Samo tri minuta kasnije i Nejmar se našao pred čuvarom mreže gostiju, ali je njegov udarac izblokiran. Prva reakcija gostiju viđena je u 18. minutu, kada je Robert Levandovski sa samo pet metara propustio priliku da matira Ter Štegena (tu priliku možete videti OVDE).

Usledio je izjednačen period igre, u kojem se Bajern oslobodio pritiska ekipe Luisa Enrikea. Ipak, u samoj završnici prvog dela igre domaći tim imao je još jednu sjajnu priliku da ipak na odmor sa prednošću, ali je Manuel Nojer još jednom izvanredno intervenisao nogom.

Manuel Nojer brani šut Nejmara u prvom meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena / Izvor: Tanjug

Barselona je bila bolja i na startu nastavka. Mesi je prvi ozbiljno zapretio udarcem sa dvadesetak metara, ali je Nojer još jednom bio odličan. U 61. minutu nemački reprezentativni čuvar mreže sprečio je istrčavanjem na tridesetak metara gotovo siguran pogodak Mesija, da bi tri minuta kasnije Nejmar povukao loptu, ušao u šesnaesterac Bajerna, ali je tukao preko prečke.

Barselona je svih 90 minuta tražila gol kojim bi sa kakvom-takvom prednošću otišla na revanš u Minhen i  on je stigao u 77. minutu, a strelac je bio Lionel Mesi. Bajern je izgubio loptu na levoj strani terena, Dani Alveš je povukao povukao ka šesnaestercu, dodao je Argentincu, a ovaj sa ivice kaznenog prostora na maestralan način pogodio mrežu Nojera koji ovog puta ništa nije mogao da učini. Nisu se navijači katalonske ekipe ni primirili, a njihovi ljubimci već su imali kapital od dva gola, pošto je četvorostruki osvajač "Zlatne lopte" imao još jedan momenat lucidnosti, izbacivši iz igre Boatenga, a potom lagano potkopao loptu za ogromnih 2:0.

Lionel Mesi u prvom meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena
Lionel Mesi u prvom meču polufinala LŠ između Barselone i Bajern Minhena / Izvor: Tanjug

U samoj  završnici i Nejmar je iskoristio uspavanost odbrane gostiju, izašao sam pred Nojera i zapečatio sudbinu ekipe Pepa Gvardiole, koji neće po dobrom pamtiti povratak na stadion na kojem je proveo neke od najlepših trenutaka i u igračkoj i u trenerskoj karijeri.

Bavarci nisu bili dovoljno ubojiti na ovom susretu, prvi udarac u okvir gola uputili su tek na isteku 70 minuta igre, što dovoljno govori u prilog tvrdnji da je Enrikeov tim ipak nadigrao protivnika i sasvim zasluženo stigao do značajnog kapitala pred revanš u Nemačkoj 12. maja.

Barselona - Bajern Minhen 3:0 (0:0)

Strelci: 1:0 Mesi u 77, 2:0 Mesi u 80, 3:0 Nejmar u 90+4. minutu,

Barselona: Ter Štegen, Pike, Maskerano (od 89. Bartra), Žordi Alba, Alveš, Rakitić (od 82. Ćavi), Buskets, Inijesta (od 87. Rafinja), Suarez, Mesi, Nejmar. Trener: Luis Enrike.

Bajern: Nojer, Benatija, Rafinja, Boateng, Bernat, Lam, Ćabi Alonso, Alkantara, Švajnštajger, Levandovski, Miler (od 79. Gece). Trener: Pep Gvardiola.